Sprite na Paradę Równości wprowadza puszki z tęczowym logo

Sprite (marka z portfolio Coca-Coli) wprowadza limitowaną edycję puszki z logo w kolorach tęczy. To gest marki w ramach kampanii „Niech gadają. Żyj rześko" wspierającej różnorodność i prawo do bycia sobą. Sprite jest także partnerem sobotniej Parady Równości w Warszawie.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Sprite na Paradę Równości wprowadza puszki z tęczowym logo

Marka zwraca uwagę, że hejt i brak równego traktowania osób ze społeczności LGBTQ+ to jeden z przejawów dyskryminacji wobec tych, którzy różnią się od nas wyglądem, kolorem skóry, religią, czy poglądami. Przekaz Sprite brzmi zatem: „Bycie sobą jest konkretnie orzeźwiające. Niech gadają. Żyj rześko".

Limitowana edycja puszki z logo w kolorach tęczy, symbolu równouprawnienia osób LGBTQ+, premierowo pojawi się w formie samplingu na Paradzie Równości 8 czerwca w Warszawie, a następnie na lokalnych paradach równości w Polsce - w Poznaniu, Kielcach, Katowicach i Wrocławiu.

grafika

W ten sposób marka symbolicznie wspiera społeczność LGBTQ+ w walce o rozwój wartości takich jak równość, tolerancja i różnorodność. Ponadto, wspólnie z Fundacją Wolontariat Równości, Sprite utworzył grant dla lokalnych parad, by wesprzeć ich organizację w innych miastach w Polsce. Razem z Grupą Stonewall marka przygotowuje specjalny projekt edukacyjny na okres wakacyjny.

Sprite przeciwko hejtowi

Komunikacja kampanii „I love you hater” opiera się na prawdziwych historiach osób i autentycznych, hejtujących komentarzach, z jakimi się spotykali. Dziś, gdy znają swoją wartość i potrafią zdystansować się do ataków, dzielą się swoim doświadczeniem z innymi. Bohaterami „I love you hater” na całym świecie zostały osoby, które same doświadczyły agresji ze względu na swoją odmienność, a mimo to spełniają swoje marzenia.

Twarze kampanii to m.in. artyści, sportowcy, społecznicy - np. polski tancerz latynoamerykański, wytatuowana „rave girl”, mistrzyni olimpijska w pływaniu Rocio Velazquez, surferka Liz Romer ze Szwecji, czy zawodniczki damskiej drużyny piłkarskiej CE Sant Gabriel z Barcelony. Wszyscy oni zetknęli się z krytyką dotyczącą różnych aspektów ich życia, np. cech fizycznych, niestandardowego hobby czy orientacji seksualnej. I wszyscy pokazują, że można i warto robić to, co się kocha, podążać za swoją pasją i być wiernym sobie, niezależnie od ocen.

Za adaptację kampanii „Trwa sezon hejterów. Żyj rześko” na rynek polski odpowiedzialny jest dom mediowy MediaCom, dom produkcyjny Feel Movie wraz z duetem reżyserskim Łukaszem Jakubowskim i Natalią Gronowską. Obsługą PR akcji zajęło się Big Picture, które odpowiadało też za strategię PR w całej Europie.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Ze Storytel odchodzi country marketing managerka. Ruszyła rekrutacja

Ze Storytel odchodzi country marketing managerka. Ruszyła rekrutacja

Represje wobec mediów w Wenezueli. Organizacje dziennikarskie biją na alarm

Represje wobec mediów w Wenezueli. Organizacje dziennikarskie biją na alarm

Polska pójdzie śladem Australii? KO pracuje nad zakazem mediów społecznościowych dla dzieci

Polska pójdzie śladem Australii? KO pracuje nad zakazem mediów społecznościowych dla dzieci

Uniwersytet Jagielloński z nowym rzecznikiem prasowym

Uniwersytet Jagielloński z nowym rzecznikiem prasowym

Tu zapadają decyzje o przyszłości mediów. Forum Technologii Cyfrowych i Mediów już 15–16 stycznia
Materiał reklamowy

Tu zapadają decyzje o przyszłości mediów. Forum Technologii Cyfrowych i Mediów już 15–16 stycznia

Ruszyły wielkie zmiany w Ringier Axel Springer Polska. Sabina Lipska na nowym stanowisku

Ruszyły wielkie zmiany w Ringier Axel Springer Polska. Sabina Lipska na nowym stanowisku