Magdalena Birecka na nowym stanowisku w Agorze. Ma następcę w TOK FM

Z początkiem kwietnia Magdalena Birecka awansuje na stanowisko szefowej audio w strukturach 1Digital grupy Agora oraz dyrektorki digital audio w grupie Eurozet. W funkcji redaktora naczelnego portalu radia TOK FM zastąpi ją Jakub Baliński.

Tomasz Wojtas
Tomasz Wojtas
Udostępnij artykuł:
Magdalena Birecka na nowym stanowisku w Agorze. Ma następcę w TOK FM
Magdalena Birecka, fot. Agora

Magdalena Birecka jako szefowa audio w strukturach 1Digital grupy Agora będzie odpowiedzialna za budowanie strategii audio 1Digital, produkcję nowych formatów audio, kreatywne wsparcie redakcji i współpracę z szefami serwisów, a także za działania ze sprzedażą przy produkcjach komercyjnych. Kierowany przez menedżerkę obszar audio jest częścią centralnego hubu audio-video-social.

– Jestem bardzo dumna, że Magda wzmocni nasz zespół. Od dawna podziwiam jej podejście do audio w TOK FM: szalenie świadome i skoncentrowane na odbiorcy – podkreśla w komunikacie prasowym Ewa Walas, członkini zarządu spółek Gazeta.pl i Wyborcza, odpowiedzialna za obszar audio.

– Audio to dziś kluczowy obszar rozwoju mediów, ale w świecie pełnym treści liczy się precyzja: co mówimy, do kogo i dlaczego ktoś miałby zostać z nami na dłużej. Magda wnosi dokładnie taką perspektywę i ogromne doświadczenie, dlatego jestem przekonana, że razem zbudujemy coś naprawdę wyjątkowego – dodaje.

Magdalena Birecka w Agorze i Eurozecie

Równocześnie Magdalena Birecka pozostaje w strukturach grupy Eurozet, gdzie będzie pełnić funkcję dyrektorki digital audio, odpowiedzialnej za produkcję treści audio, a przede wszystkim podcastów.

Menedżerka w grupie Agora pracuje od 2018 roku. Dotychczas była zastępczynią redaktora naczelnego TOK FM oraz szefową redakcji portalu internetowego rozgłośni.

Wcześniej była związana z Inforem, m.in. jako szefowa portalu Dziennik.pl i wydawczyni witryn internetowych. Ogółem ma ponad 20 lat doświadczenia w branży internetowej.

Jakub Baliński na czele redakcji Tokfm.pl

Teraz Birecką na stanowisku szefa redakcji portalu radia TOK FM zastąpi Jakub Baliński. Z rozgłośnią jest związany od 2018 roku, w ostatnich latach był zastępcą redaktor naczelnej Tokfm.pl i redaktorem prowadzącym serwisu.

Baliński z mediami jest związany od 2010 roku. Karierę zaczynał w TVN24, pracował też w różnych serwisach internetowych, m.in. NaszeMiasto.pl, TVNwarszawa.pl i Dziennik.pl.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady