Nowe, energooszczędne rozwiązanie – pompa DHP-R Eco

Danfoss wprowadza pompę ciepła nowej generacji przeznaczoną do zastosowania w budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej – DHP-R Eco. W nowym urządzeniu zwiększono roczny współczynnik efektywności aż o 24% w porównaniu do jej poprzednika, pompy DHP-R. Nowa pompa ciepła jest jedną z najbardziej efektywnych gruntowych pomp ciepła dostępnych na rynku, zarówno pod względem wydajności, jak i komfortu cieplnego.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Duża oszczędność energii sprawia, że DHP-R Eco jest najlepszym rozwiązaniem grzewczym i klimatyzacyjnym zarówno do mniejszego budownictwa komercyjnego, np. pensjonatów, jak i użyteczności publicznej np. szkół. Jest to jedna z najlepszych, dostępnych na rynku gruntowych pomp ciepła – wyjaśnia Michał Mika, Kierownik Produktu w dziale Energii Odnawialnej w firmie Danfoss.

Zwiększona wydajność pompy DHP-R Eco to przede wszystkim zmodernizowany układ chłodniczy z nową sprężarką spiralną Danfoss Performer serii SH, czynnik chłodniczy nowej generacji, asymetryczny wymiennik ciepła oraz elektroniczny zawór rozprężny. Do produkcji ciepłej wody użytkowej zastosowano specjalny dodatkowy wymiennik o nazwie TGG (Technologia Gorącego Gazu).  Za sprawą nowego czynnika chłodniczego oraz nowej sprężarki nastąpił znaczny wzrost efektywności pompy ciepła, co przekroczyło nawet nasze oczekiwania. Badania przeprowadzone w ośrodku badawczym w Arvice w Szwecji pokazały, że DHP-R Eco jest aż o 24% bardziej wydajna od poprzedniego modelu – podkreśla Lars Finne, kierownik projektu w Dziale Badań i Rozwoju Pomp Ciepła w Szwecji. DHP-R Eco charakteryzuje wyjątkowo niski poziom dźwięku, który został zmniejszony o 5dB(A).

Pompa DHP-R Eco wyposażona została w zaawansowany sterownik umożliwiający sterowanie dziewięcioma obiegami grzewczymi/chłodniczymi oraz zaawansowaną kontrolę przygotowania ciepłej wody użytkowej. Oznacza to, że pompa ciepła jest dostosowana do różnego rodzaju budownictwa, a także może współpracować z istniejącymi systemami grzewczymi. DHP-R Eco to pompa ciepła o mocy 22 kW, 26 kW, 33 kW i 42 kW, przystosowana do pracy w kaskadzie o łącznej mocy 336 kW. Można ją zintegrować także z systemami kontroli i komunikacji sieciowej BMS.

Nowoczesne funkcje, najwyższy poziom wydajności i funkcjonalności sprawiają, że DHP-R Eco może konkurować z najlepszymi na światowym rynku innowacyjnych rozwiązań grzewczych. 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Żurnalista kontratakuje. YouTube zablokował film Wątora po skardze o zniesławienie

Żurnalista kontratakuje. YouTube zablokował film Wątora po skardze o zniesławienie

Republika i TVN24 tracą, TVP Info powoli odbudowuje widownię

Republika i TVN24 tracą, TVP Info powoli odbudowuje widownię

"Mam Talent!" z większą widownią niż przed rokiem. TVN wygrywa w sobotnie wieczory

"Mam Talent!" z większą widownią niż przed rokiem. TVN wygrywa w sobotnie wieczory

Nowe informacje ws. przejęcia właściciela TVN. Będzie udział kontrowersyjnego inwestora?

Nowe informacje ws. przejęcia właściciela TVN. Będzie udział kontrowersyjnego inwestora?

TVP szykuje dwa benefisy. Pierwszy już na Wielkanoc

TVP szykuje dwa benefisy. Pierwszy już na Wielkanoc

To miała być odtrutka na X. Teraz szef Bluesky rezygnuje

To miała być odtrutka na X. Teraz szef Bluesky rezygnuje