O różnych formach fizycznych i chemicznych zanieczyszczeń. Konferencja TraceSpec

Międzynarodowa konferencja naukowa na temat różnych form chemicznych i fizycznych zanieczyszczeń w środowisku – TraceSpec 2016 odbędzie się w dniach 4–7 września na Politechnice Gdańskiej. Udział w wydarzeniu, współorganizowanym przez Wydział Chemiczny, zapowiedzieli naukowcy z kraju i zagranicy. Program konferencji znajduje się tutaj.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Uczestnicy konferencji będą dyskutować i wymieniać opinie na temat najnowszych wyników badań dotyczących aktualnej oceny i prognozowania sytuacji ekosystemów lądowych i wodnych. Konferencja, która będzie miała charakter interdyscyplinarny, stanowi więc dogodną platformę do wymiany poglądów na temat obecności związków metaloorganicznych w środowisku oraz próbkach bioty i żywności.

Konferencja TraceSpec (Workshop on Progress in Trace Metal Speciation for Environmental Analytical Chemistry) po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Wcześniej, a konferencja ta ma ponad trzydziestoletnią tradycję, organizowana była w ośrodkach naukowych w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii oraz w Kanadzie. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego jest rektor PG, prof. Jacek Namieśnik, kierownik Katedry Chemii Analitycznej.

– Organizacja konferencji TraceSpec jest dla Politechniki Gdańskiej nie tylko wyzwaniem, ale także zobowiązaniem, zwłaszcza w kontekście promocji regionu pomorskiego – podkreśla prof. Jacek Namieśnik. – Wystąpienia i dyskusje konferencyjne będą interesujące dla wielu ośrodków badawczych i jednostek wdrożeniowych, w których są prowadzone badania wpływu obecności metali i metaloidów na środowisko i procesy, które w nim zachodzą. Spodziewamy się ponad 120 uczestników z 26 krajów.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa aparatury i wyposażenia analitycznego oferowanego przez 9 znanych  firm.

grafika

dostarczył

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Smartney promuje się w telewizji hasłem "Pożyczka w jednym palcu"

Smartney promuje się w telewizji hasłem "Pożyczka w jednym palcu"

GPD autorem nowej platformy komunikacji marki Amica

GPD autorem nowej platformy komunikacji marki Amica

Value Media z budżetem mediowym marki Basia

Value Media z budżetem mediowym marki Basia

TVN Style ze specjalnym programem na Wielkanoc. W kuchni gwiazdy TVN

TVN Style ze specjalnym programem na Wielkanoc. W kuchni gwiazdy TVN

Marcin Dobrzyniecki na nowym stanowisku w dentsu Polska

Marcin Dobrzyniecki na nowym stanowisku w dentsu Polska

"Naczelni o AI" nowym podcastem Radia ZET. Prowadzi go Marcin Zaborski

"Naczelni o AI" nowym podcastem Radia ZET. Prowadzi go Marcin Zaborski