Odejścia z Polsat News. Stacja bez wydawcy i producenta [NASZ NEWS]

Z Grupą Polsat Plus pożegnali się wydawca pionu informacji i publicystyki Andrzej Żak oraz producent serwisów informacyjnych Łukasz Słapek – ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Rafał Badowski
Rafał Badowski
Udostępnij artykuł:
Odejścia z Polsat News. Stacja bez wydawcy i producenta [NASZ NEWS]
Łukasz Słapek i Andrzej Żak.

– Z zasady nie komentujemy publicznie poszczególnych zmian w naszej firmie – przekazał Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy w Grupie Polsat Plus.

Andrzej Żak w rozmowie z Wirtualnemedia.pl potwierdził swoje odejście z początkiem marca. Nie chciał jednak komentować tej informacji.

Żak pracował w Polsat News od 2008 roku. Uczestniczył w tworzeniu tego kanału. Później związał się z Polskim Radiem. W 2013 roku został koordynatorem anteny w Polsat News. Od 2019 roku pracował w tej stacji jako wydawca pionu informacji i publicystyki.

Łukasz Słapek, związany z Polsat News na podstawie umowy o dzieło, zakończył współpracę 20 marca. Był m.in. producentem pasków informacyjnych, a jego kontrakt był odnawiany co trzy miesiące.

Od lutego 2026 Łukasz Słapek pracuje już jako wydawca wiadomości Radia Zet. "Z przyjemnością chcę poinformować, że mam zaszczyt pracować dla Radia Zet, jako wydawca, producent i głos, który – mam nadzieję – będzie przekazywał tylko dobre wiadomości" – przekazał wówczas w serwisie LinkedIn.

Łukasz Słapek pracę w mediach rozpoczął w 1997 roku w Radiu Tak w Kielcach. Następnie związany był z Radiem Eska i portalem Ahoj.pl. W latach 2001–2002 pracował w dziale zagranicznym "Wydarzeń" Telewizji Puls, a później w "Informacjach" Telewizji Polsat. Przez kolejne lata związany m.in. z "Faktami" TVN, "Wiadomościami" TVP, Polska Press Grupą, Superstacją.

Jako producent wykonawczy w MediaExpress (2013–2015) reżyserował i montował programy dokumentalne i reklamowe dla TVN, Polsatu, Discovery i History.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"