Odpowiedzialny połów z Carrefour Polska

Carrefour Polska jako inicjator projektu odpowiedzialnego połowu zorganizował spotkanie dla dostawców ryb i produktów rybnych oraz ekspertów, specjalizujących się w dziedzinie rybołówstwa i akwakultury. Tematem dyskusji było również zagadnienie certyfikacji organizacji pozarządowych, m.in. takich jak Marine Stewardship Council.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

W konferencji, która odbyła się w Centrum Smak Kariery w CH Reduta w Warszawie, wzięli udział przedstawiciele świata nauki, organizacji rządowych i non-profit oraz dostawców. Wśród prelegentów znaleźli się, między innymi: Monika Kołodziejczyk z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, dr Mirosław Cieśla ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Anna Dębicka z MSC Polska.

Dyskusja podjęta na konferencji dotyczyła stanu zasobów ekosystemów wodnych. Poruszono także zagadnienia związane z systemami certyfikacji i audytu. Podczas spotkania zostały również zaprezentowane działania Carrefour z zakresu zrównoważonego rybołówstwa.

Uczestnicy spotkania omawiali kierunki wspólnego zaangażowania na rzecz kontroli produktów, takie jak zagwarantowanie identyfikowalności produktów rybnych w łańcuchu dostaw, weryfikacja wielkości ryb oraz nakierowanie uwagi na metody połowu. Dodatkowo, ustalono że odpowiedzialny połów należy rozwijać w kierunku zaprzestania sprzedaży zagrożonych gatunków oraz promocji ryb certyfikowanych i lokalnych dostawców.

Organizatorowi spotkania, firmie Carrefour Polska, przyświecają trzy podstawowe cele w zakresie odpowiedzialnego rybołówstwa. Pierwszym z nich jest bioróżnorodna oferta, czyli zwiększanie wolumenu ryb pochodzących ze zrównoważonych połowów morskich i słodkowodnych oraz prowadzonych w sposób odpowiedzialny hodowli. Firma chce też wspierać partnerów poprzez inicjowanie zmian w sektorze rybnym na rzecz wdrażania zasad zrównoważonego rybołówstwa morskiego i słodkowodnego oraz odpowiedzialnej akwakultury. Carrefour Polska dąży także do zwiększanie świadomości klientów i pracowników w zakresie wpływu ich codziennych wyborów konsumenckich na stan zasobów ryb i owoców morza oraz różnorodności biologicznej.

grafika

dostarczył

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"