Ogłoszono nominacje do Nagrody Woyciechowskiego 2025

Osiem materiałów dziennikarskich otrzymało nominacje do głównej kategorii Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za rok 2025. Po trzy nominacje przyznano w kategoriach "Autor internetowy" oraz "Dziennikarz dla planety". Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas gali, która odbędzie się 11 marca.

Rafał Badowski
Rafał Badowski
Udostępnij artykuł:
Ogłoszono nominacje do Nagrody Woyciechowskiego 2025
Nominacje do nagrody Woyciechowskiego.

To już 21. edycja tej prestiżowej nagrody dziennikarskiej. Przyznawana jest autorom najważniejszych publikacji medialnych w danym roku, które zdaniem kapituły łamią stereotypy, wykraczają poza schematy i zaglądają za kulisy otaczającej nas rzeczywistości.

Za rok 2025 nominacje w konkursie głównym otrzymali:

Daniel Arciszewski (Goniec.pl) za reportaż "Granica fałszu";

Mariusz Gierszewski (Radio ZET) i Dominika Długosz ("Newsweek Polska") za publikacje "Radio Zet ujawnia: Szymon Hołownia spotkał się pod osłoną nocy z wysłannikiem Jarosława Kaczyńskiego"/ "Tajna wizyta Szymona Hołowni. Późnym wieczorem odwiedził jednego z ważnych polityków PiS".


Michał Janczura (Wirtualna Polska) za cykl reportaży "Szarlatan";

Tatiana Kolesnychenko (Wirtualna Polska) za reportaż "’Władcy ciał’.Po wszystkim z życia zostaje tylko fasada";

Jarosław Kurski ("Gazeta Wyborcza") za tekst "Na nic się zdały ustępstwa, podlizywanie się prawicy i ciągłe gadanie o wspólnocie Polaków".


Michał Przedlacki ("Superwizjer" TVN24+) dostał nominację za reportaż "Możemy tylko walczyć. Historia oddziału Janusza Szeremety";

Aleksandra Ratajczak ("Fakt") za cykl publikacji o Mirelli ze Świętochłowic przetrzymywanej przez rodzinę przez 27 lat w zamknięciu;

Andrzej Stankiewicz, Jacek Harłukowicz i Piotr Olejarczyk (Onet) za cykl materiałów o ukrytym mieszkaniu Karola Nawrockiego.


Wśród nominowanych w kategorii "Autor internetowy" znaleźli się: Paulina Górska ("Lepszy Klimat"); Adam Mirek ("Adam Mirek"); Jakub Wiech ("Elektryfikacja").

W kategorii "Dziennikarz dla planety" nominacje otrzymali: Paulina Górska ("Lepszy Klimat"); Aleksandra Hołownia ("Dziennik Gazeta Prawna") i Magdalena Szymańska ("Nowa Gazeta Trzebnicka").

Celem głównej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego jest uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy, odkrywanie tego, co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane i przyczynianie się do pozytywnych zmian.

Kandydatury zgłaszane są przez członków kapituły, w skład której wchodzą szefowie redakcji lub ich zastępcy, a także dyrektorzy i dyrektorki informacji głównych polskich mediów informacyjnych.


Zgodnie z regulaminem nie mogą zgłaszać materiałów ze swoich redakcji, ani z redakcji powiązanych, a także głosować na dziennikarzy reprezentujących tę samą redakcję co członek Kapituły. Głosowanie wyłania nominowanych i laureatów.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"