Polo TV liderem kanałów muzycznych. 8TV na drugim miejscu

Najpopularniejszym kanałem muzycznym w zeszłym miesiącu było Polo TV, a na drugim miejscu znalazła się nowa stacja 8TV. Ogromny spadek udziału odnotowała Eska TV, która wypadła z miejsca 2. pod koniec stawki.

mk
mk
Udostępnij artykuł:

Udział naziemnego kanału Polo TV w listopadzie 2016 roku wyniósł 0,76 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej spadł on o 2,56 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych przez jednego z nadawców.

Oczko niżej znalazła się 8TV, której średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym w zeszłym miesiącu wyniósł 0,36 proc. Jest to nowy kanał Grupy ZPR Media, który 28 września br. na MUX-1 w ramach naziemnej telewizji cyfrowej zastąpił Eskę TV. Od tego dnia Eska TV dostępna jest w internecie, aplikacji mobilnej, a także poprzez sieci kablowe i anteny satelitarne. W listopadzie br. jej udział wyniósł zaledwie 0,01 proc. Dla porównania w listopadzie ub.r. kanał ten miał 0,44 proc. udziału, co oznacza spadek wynoszący aż 97,73 proc. - zdecydowanie największy w zestawieniu. Ponadto stacja ta spadła z miejsca 2. na dopiero 14.

Sumaryczny udział 8TV i Eski TV w zeszłym miesiącu wyniósł 0,37 proc., o 15,91 proc. mniej, niż samej Eski TV rok temu.

Podium uzupełnia należąca do Telewizji Polsat stacja Disco Polo Music. Jej udział wyniósł 0,15 proc. (wzrost o 7,14 proc.).

Kolejną lokatę zajął kanał 4FunTV. Jego średni udział w listopadzie br. uplasował się na poziomie 0,13 proc. (bez zmian).

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvn24-wyprzedzilo-tvp-info-telewizja-republika-najbardziej-w-dol-rynek-kanalow-informacyjnych ##

Największym wzrostem pochwalić się mogła stacja Muzo.tv, której udział się podwoił do 0,02 proc. (kanał ten awansował z miejsca 14. na 13.).

W grupie widzów w wieku od 16 do 49 lat w listopadzie br. również na pozycji lidera znalazło się Polo TV. Udział tego kanału, po wzroście o 0,82 proc., wyniósł 1,23 proc.

Na drugiej lokacie uplasowała się 8TV (0,63 proc. udziału), a ostatnie miejsce podium należało do 4FunTV (0,26 proc.; bez zmian).

Największym wzrostem (o 150 proc. do 0,05 proc.) też pochwalić się mógł kanał Muzo.tv, a najwięcej również i w tym ujęciu straciła Eska TV - jej wynik zmalał o 97,50 proc. do też 0,02 proc.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"