Program Tomasza Sekielskiego ogląda 1,6 mln widzów, mniej niż konkurencję

Nowy program Tomasza Sekielskiego „Po prostu” po dwóch i pół miesiącu emisji przyciąga do Jedynki 1,58 mln widzów. Audycja zajmuje dopiero czwarte miejsce w rynku telewizyjnym. TVP zadowolona jest z jego wyników, ale liczy, że będą one jeszcze wyższe.

mk
mk
Udostępnij artykuł:

„Po prostu” nadawane jest przez TVP1 we wtorki o godz. 20.20, począwszy od 8 stycznia 2013 roku. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl, program do 19 marca br. oglądało co tydzień średnio 1,58 mln widzów. Przełożyło się to na 9,59 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 7,22 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Największą widownię - 2,99 mln widzów - zgromadził drugi odcinek programu, który nie konkurował z hitowym „M jak miłość” TVP2 (stacja ta emitowała wówczas mecz piłki ręcznej). Jeszcze tylko jeden odcinek przekroczył granicę 2 mln widzów (pokazano go 29 stycznia br.), pozostałe miały poniżej 1,7 mln oglądających.

W czasie emisji „Po prostu” TVP1 przegrywa ze wszystkimi swoimi głównymi konkurentami w rynku telewizyjnym. Pierwsze miejsce zajmuje TVP2, emitująca w tym czasie głównie końcówkę „Barw szczęścia” i „M jak miłość”, co daje jej 33,41 proc. udziału. Na drugim miejscu plasuje się TVN („Na Wspólnej”, „W11”; 14,24 proc.), a na trzecim - Polsat (filmy fabularne; 12,60 proc.). Z kolei w grupie komercyjnej TVP1 też jest czwarta, ale drugie miejsce zajmuje tutaj Polsat przed TVN.

- „Po prostu. Program Tomasza Sekielskiego” w krótkim czasie zyskał grono wiernych widzów i zdobył duży wpływ na debatę publiczną w Polsce. Jest to program zauważany i cytowany. Niewiele jest tak opiniotwórczych audycji - mówi nam Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP. - Spodziewamy się, że w przyszłości jego wyniki będą lepsze - dodaje.

Trzy topowe odcinki „Po prostu”

  Oglądalność programu na tle konkurencji

 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne

Awaria BLIK-a. Dotyczy niektórych użytkowników

Awaria BLIK-a. Dotyczy niektórych użytkowników

W Republice Kłeczek z Sasinem morsują i siedzą w saunie. "Tydzień przygotowywał się do odcinka"

W Republice Kłeczek z Sasinem morsują i siedzą w saunie. "Tydzień przygotowywał się do odcinka"

Wraca Luiza Jurgiel-Żyła. Została rzeczniczką prasową Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

Wraca Luiza Jurgiel-Żyła. Została rzeczniczką prasową Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

Kolejny kraj chce blokady social mediów dzieciom

Kolejny kraj chce blokady social mediów dzieciom