Prologis Buduje 30 000 Metrów Kwadratowych Na Nowo Nabytym Gruncie w Pradze

Prologis, Inc. (NYSE: PLD), globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował, że w lipcu tego roku rozpocznie się budowa obiektu spekulacyjnego o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych na terenie zakupionego niedawno Prologis Park Prague Airport.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Budowa ma zostać ukończona w czwartym kwartale bieżącego roku. Na zlokalizowanym na północny zachód od czeskiej Pragi gruncie istnieje możliwość wybudowania dodatkowych 102 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

„Cieszymy się, że tak szybko rozpoczniemy budowę pierwszego budynku spekulacyjnego na terenie Prologis Park Prague Airport, który kupiliśmy pod koniec maja tego roku.” - powiedział Ben Bannatyne, Dyrektor Zarządzający Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią. „Wierzymy, że strategiczna lokalizacja parku zapewniająca doskonałe połączenie z pozostałą częścią Czech oraz z Niemcami czyni z niego jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów na mapie dla rozwoju sieci dystrybucji w tej części Europy. Popyt na wysokiej jakości powierzchnię magazynową w tym regionie powinien jedynie rosnąć.”

Prologis Park Prague Airport położony  jest przy zjeździe nr 7 z autostrady R6, w odległości zaledwie 5 minut od Portu Lotniczego im. Václava Havla w Pradze, 3 minut od obwodnicy Pragi oraz 10 minut od autostrady D5, prowadzącej z Pragi przez Pilzno w kierunku Niemiec.

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2014 roku).

###

O Prologis

Prologis, Inc., jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości przemysłowych, działającym na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. Prologis jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 53.3 miliona metrów kwadratowych w 21 krajach (stan na 31 marca 2014 roku). Wśród ponad 4 700 klientów, którym firma wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne, są między innymi przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży handlu detalicznego, firmy transportowe, zewnętrzni dostawcy usług logistycznych oraz inne przedsiębiorstwa.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

To już pewne. Netflix w przyszłym roku wprowadzi w Polsce reklamy

To już pewne. Netflix w przyszłym roku wprowadzi w Polsce reklamy

Rada programowa domaga się wycofania reklam z kanału TVP

Rada programowa domaga się wycofania reklam z kanału TVP

Twórcy konkursu Podcast Roku zapraszają na Inspiration Day

Twórcy konkursu Podcast Roku zapraszają na Inspiration Day

ASAP&ASAP realizuje kampanię launchową nowego modelu Isuzu

ASAP&ASAP realizuje kampanię launchową nowego modelu Isuzu

Nowa naczelna "Aktivista". W przeszłości w "Vogue Polska"

Nowa naczelna "Aktivista". W przeszłości w "Vogue Polska"

Wawrzyniec Kostrzewski dołącza do Under Ski Tower

Wawrzyniec Kostrzewski dołącza do Under Ski Tower