Przebudzenie mocy! - 300 Latarników Polski Cyfrowej spotka się w Lublinie

Już po raz czwarty wolontariusze, którzy realizują misję wprowadzania dorosłych Polaków w cyfrowy świat, spotkają się na dorocznym Zjeździe Latarników Polski Cyfrowej. Wydarzenie, organizowane w ramach projektu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS (PCRS), realizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” wspólnie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji, odbędzie się w dniach 14-15 września w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

- Jak co roku zjazd służy przede wszystkim integracji środowiska - Latarników Polski Cyfrowej – lokalnych edukatorów, wymianie doświadczeń i podsumowaniu efektów działań w ostatnim roku. W tym roku chcielibyśmy zastanowić się, jak wykorzystać ogromny potencjał wytworzony w trakcie realizacji projektu Polska Cyfrowa Równych Szans w latach 2015-2018. Latarnicy to największy wolontariat edukacyjny w Europie.  Edukacja cyfrowa dorosłych Polaków powinna być priorytetem na najbliższe lata  – mówi Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyć będą poza Latarnikami Polski Cyfrowej samorządowcy - wójtowie, burmistrzowie, wspomagający PCRS w wielu miejscach Polski oraz eksperci i praktycy edukacji cyfrowej dorosłych. IV Zjazd Latarników Polski Cyfrowej organizowany jest we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego i pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego.

Program zjazdu obejmować będzie m.in. sesje poświęcone wewnętrznym aspektom pracy Latarników, warsztaty podnoszące ich indywidualne umiejętności oraz spotkania z ekspertami.

W trakcie zjazdu zostaną wręczone promesy finansowe dla wójtów gmin, które zwyciężyły w konkursie „Cyfrowa współpraca popłaca”. Wyróżniony zostanie także Latarnik Polski Cyfrowej Roku 2015. Dotychczasowe zjazdy odbywały się w Tarnowie (2012), Olsztynie (2013) i Łodzi (2014).  

Do tej pory w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans zorganizowano już 36 tyś, zajęć, a prowadzący je Latarnicy Polski Cyfrowej poświęcili na nie 69 tyś godzin – czyli przepracowali 7 lat i 8 miesięcy. W programie przeszkolono ponad 260 tys. osób. Efektem programu jest także bogata baza materiałów edukacyjnych, filmów, multimediów, poradników, a także materiałów promocyjnych dostępnych w portalu www.latarnicy.pl. W Tarnowie działa również krajowe Centrum Kompetencji Cyfrowych, zajmujące się konsultacjami, doradztwem, pomocą edukacyjną skierowaną do Latarników, jak i osób  50+, pragnącym podjąć naukę.  

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"