Radio ZET znów gra na antenie piosenki Michaela Jacksona

Po dwóch i pół roku przerwy Radio ZET zaczęło ponownie emitować piosenki "króla muzyki pop". Utwory Michaela Jacksona zniknęły z anteny Zetki po premierze filmu dokumentalnego HBO, w którym padły nowe oskarżenia wobec piosenkarza o molestowanie dzieci.

ram
ram
Udostępnij artykuł:

Na antenę Radia ZET Michael Jackson powrócił utworem "Thriller" w halloweenowym wydaniu programu "ZET Party". W kolejnych dniach na antenie można było usłyszeć także m.in. "Billie Jean" czy "Smooth Criminal".

Radio ZET zrezygnowało z piosenek Jacksona po tym, gdy na początku marca 2019 r. HBO wyemitowało dokument "Leaving Neverland". Głównymi bohaterami są dwaj mężczyźni, którzy w wieku 7 i 10 lat poznali piosenkarza i zaprzyjaźnili się z nim, przebywali wiele razy z innymi dziećmi w jego słynnej posiadłości Neverland. Zarzucili mu molestowanie seksualne oraz opisali, jak Jackson manipulował nimi emocjonalnie, tak żeby nie wyjawili nikomu, że ich wykorzystywał.

W związku z zarzutami wobec Michaela Jacksona zawartymi w filmie wiele zagranicznych stacji radiowych zrezygnowało z emisji piosenek artysty, m.in. BBC Radio 2. W Polsce taką decyzję podjęło Radio ZET. - Zdecydowaliśmy o usunięciu utworów tego artysty z playlisty Radia ZET do czasu wyjaśnienia sprawy - wyjaśniła na naszych łamach przedstawicielka nadawcy.

Słuchacze chcieli piosenek Jacksona

Teraz rzecznik prasowy Grupy Eurozet Michał Aleksandrowicz przyznaje, że od premiery "Leaving Neverland" nie pojawiły się żadne dowody przesądzające o winie artysty, a sądy odrzucały kolejne pozwy oskarżycieli. - Przed podjęciem decyzji zostały przeprowadzone badania piosenek Jacksona, które wypadły bardzo pozytywnie. To również ukłon w stronę tych wszystkich słuchaczy, którzy pisali i dzwonili do stacji z apelami o przywrócenie utworów "króla popu" - wyjaśnia zmianę decyzji Aleksandrowicz.

Radio RMF FM, główny konkurent Radia ZET, nie zrezygnował dwa i pół roku temu z grania utworów Michaela Jacksona.

ram
Autor artykułu:
ram
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów