Rekordowy rok dla amerykańskiego kina

Amerykańskie filmy zarobiły w tym roku już 6 miliardów dolarów. To najlepszy wynik w historii.

pp / megafon
pp / megafon
Udostępnij artykuł:
Rekordowy rok dla amerykańskiego kina

W ubiegłym roku o tej samej porze dochody wynosiły zaledwie 5,647 milionów. Tak duże zyski związane są z premierami wielkich produkcji. W tym roku w kinach najwięcej zarobiły filmy: "Czarna pantera", "Avengers: Wojna bez granic", "Iniemamocni 2", "Deadpool 2" oraz "Jurassic World: Upadłe królestwo".

W ubiegłym roku w marcu zadebiutowały filmy "Piękna i bestia", "Logan: Wolverine", "Dzieciak rządzi" i "Kong: Wyspa Czaszki", nieco później do kin trafiły "Strażnicy galaktyki 2" oraz "Wonder Woman". Spośród 10 najbardziej dochodowych filmów w ubiegłym roku 7 trafiło do kin przed majem.

W tym roku spośród 10, 4 trafiło do kin przed majem: "Czarna pantera", "Avengers: Wojna bez granic", "Ciche miejsce" oraz "Player One".

Aż 23 procent dochodu w tym roku przyniosły dwa filmy: "Czarna pantera" oraz "Avengers: Wojna bez granic" zarobiły razem 1,37 miliarda dolarów.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do proby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do proby "wybicia zębów"

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"