Rodzinny piknik dla pracowników, czyli udany pomysł na integrację i projekt CSR

Integracja pracowników jest jednym z kluczowych elementów budowania pozytywnej atmosfery w pracy i kultury organizacyjnej. Piknik rodzinny dla pracowników może być dobrą i naturalną formą działań CSR, jak pokazuje przykład firmy PCO S.A., producenta wyrobów optoelektronicznych dla wojska i służb mundurowych.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Jednym z obszarów działań CSR jest budowanie relacji z grupami z otoczenia firmy. Szczególną grupą są rodziny pracowników, które są zainteresowane poznaniem środowiska w jakim pracują ich najbliżsi i kultury organizacji.

Bazując na tej idei, w dniu 25 czerwca 2016 roku firma PCO S.A. przygotowała piknik rodzinny. Był on formą podziękowania dla załogi za kolejny rok wytężonej pracy, dzięki której spółka mogła się dynamicznie rozwijać i dostarczać innowacyjny sprzęt elektroniczny dla branży obronnej. Dla rodzin pracowników była to okazja, aby poznać bliżej organizację, kluczowe osoby zarządzające spółką i aktywnie wspólnie spędzić czas. Piknik był również jednym z elementów tegorocznych obchodów Jubileuszu 40-lecia spółki.

W pikniku PCO S.A. wzięło udział ponad 1200 osób. Na najmłodszych uczestników czekały liczne atrakcje takie jak dmuchane zjeżdżalnie i różne zabawy sportowo - zręcznościowe. Starsi mogli spróbować swoich sił w konkursie siatkówki oraz wziąć udział w zabawie tanecznej. Piknik upłynął pod znakiem emocji piłkarskich. Jego uczestnicy wspólnie oglądali mecz Polska-Szwajcaria i mogli się integrować dopingując naszą drużynę. Plenerowe wydarzenie zorganizowane w swobodnej atmosferze zabawy miało charakter integracyjny i ułatwiało budowanie otwartych relacji wśród całej załogi. Pracownikom dodatkowo pozwoliło oderwać się od obowiązków zawodowych i naładować pozytywną energię do dalszej, niełatwej pracy w sektorze obronnym.

Organizacja pikniku rodzinnego w PCO S.A., pokazuje że warto, aby biznes wspierał aktywności integracyjne z obszaru employer branding i CSR w przemyślany sposób, gdyż przekładają się one na budowanie dobrej atmosfery wewnątrz i wokół firmy.

grafika

dostarczył

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada szefowej "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada szefowej "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji