Satus uhonorowany przez PARP

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Satus Venture otrzymał wyróżnienie w kategorii „Innowacyjna Instytucja Otoczenia Biznesu” w konkursie zorganizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Doceniony w szczególności został element „współpracy” jako strategiczny kierunek od lat realizowany w strukturach Satus.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Tworząc Sieć Inwestorów Prywatnych, SATUS zaprosił do kooperacji aktywnych Inwestorów z dużym potencjałem rynkowym, budując efekt synergii pomiędzy kreatywnością pomysłodawców a wieloletnim doświadczeniem menadżerskim ludzi sukcesu. Eksperyment się sprawdził. Dziś, dzięki wspólnej pracy włożonej w realizację tego przedsięwzięcia, struktura korzysta z wzajemnych doświadczeń i wiedzy oraz interdyscyplinarnego wsparcia eksperckiego.

Wspólnie realizowane są zadania, na które poszczególne podmioty nie mają zasobów. Obecnie w Sieci jest ponad 70 dużych inwestorów indywidualnych ze średnim zaangażowaniem finansowym 0,5 mln oraz blisko 40 spółek w całej grupie kapitałowej. Ponadto Inwestorzy mają dostęp do nowoczesnych instrumentów wspólnego finansowania (FIZy) tworzonych w ramach grupy SATUS.

Uruchomienie nowych, szeroko oddziaływających w gospodarce zjawisk, ze środków prywatnych jest trudne. Szczególnie, kiedy jest to uzależnione od współpracy zewnętrznych podmiotów a pozytywny efekt rozkłada się na szerokie środowisko. W takiej sytuacji trudno oczekiwać aby to środowisko bezpośrednio i świadomie złożyło się ze środków prywatnych na ten efekt. Środki publiczne zaangażowane w ten proces przez PARP odegrały więc kluczową rolę dla skuteczności projektu Sieć Inwestorów Prywatnych Satus.

O SATUS Venture

SATUS to powstała w 2005 roku Grupa podmiotów zarządzających funduszami seed i venture capital. Wspólnie z instytutami naukowo-badawczymi w Polsce SATUS powołał fundusze zalążkowe realizujące preinkubację innowacyjnych pomysłów inwestycyjnych – JCI Venture Sp. z o.o., Akcelerator Innowacji NOT Sp. z o.o. oraz Fundusz Zalążkowy KPT Sp. zo.o. SATUS powołał również nowy fundusz Venture Capital, do którego zaprosił elitarne grono inwestorów z Sieci Inwestorów Prywatnych SATUS, a także nawiązał współpracę z Centrum Innowacji Akcelerator Technologii Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego. Więcej informacji jest dostępne na stronie: www.satus.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Odejście z nadzoru Answear.com

Odejście z nadzoru Answear.com

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"