Jedynie program informacyjny TVN przekracza w Polsce granicę 2 mln widzów. "Fakty" w TVN i TVN24 BiS w lipcu 2026 r. oglądało średnio 2,1 mln osób, czyli więcej niż co piąty widz mający włączony w tym czasie telewizor. Widownia serwisu była o 1,2 proc. niższa niż rok wcześniej – pokazują dane Nielsen Audience Measurement.
O 4,5 proc. spadła natomiast widownia następcy "Wiadomości", czyli "19.30". Oglądalność tego serwisu w TVP1, TVP Info i TVP Polonia w zeszłym miesiącu wyniosła 1,32 mln widzów. Udział programu w rynku wyniósł 11,97 proc. Od września "19.30" ma zyskać nową oprawę.
Z kolei widownia "Wydarzeń", nadawanych w Polsacie i kanale Wydarzenia 24 o godz. 18.50, wyniosła 1,16 mln osób, czyli o 0,7 proc. więcej niż rok wcześniej.
Aż o 33,54 proc. zmalała oglądalność serwisu Republiki "Dzisiaj" (emitowanego od godz. 19.00), która wyniosła niespełna 600 tys. widzów. Wpisuje się to w trend spadkowy całej Republiki, która peak oglądalności notowała w ub.r. W lipcu jej udział w rynku spadł o jedną czwartą.

Warto dodać, że program "Dzisiaj" trwa zwykle do ok. godz. 20.20, co oznacza, że jest blisko trzy razy dłuższy od serwisów TVN, Polsatu czy TVP1.
Nadawane o godz. 19.30 "Wiadomości" wPolsce24 gromadziły średnio 200 tys. oglądających.
"Wydarzenia" przed "19.30" w grupie komercyjnej
Wśród osób w wieku 20–54 liderem również były "Fakty", które miały tutaj grubo poniżej miliona widzów - 790 tys., czyli o 6,7 proc. mniej niż rok temu.

Na drugiej pozycji znalazły się "Wydarzenia" z 500 tys. widzów (wzrost o 11,4 proc.). "19.30" gromadziła 370 tys. oglądających (spadek o 1,4 proc.), a "Dzisiaj" - 120 tys. (w dół o 34 proc.). Widownia "Wiadomości" wPolsce24 wyniosła z kolei 33 tys. osób.











