„Men’s Health” liderem sprzedaży w sierpniu, „CKM” straciło najwięcej

W segmencie pism dla mężczyzn w sierpniu br. wszystkie miesięczniki zanotowały spadki sprzedaży, a najwięcej straciło „CKM”. Na pozycji lidera znalazł się magazyn „Men’s Health” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:

Sprzedaż ogółem miesięcznika „Men’s Health” (Motor-Presse Polska) w sierpniu 2018 roku wyniosła 29 015 egz. Względem analogicznego miesiąca rok wcześniej była niższa o 30,71 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to największy spadek w zestawieniu.

Drugie miejsce zajął „Playboy” (Marquard Media Polska). Magazyn ten zanotował spadek wynoszący 16,51 proc. W efekcie dało mu to wynik sprzedażowy na poziomie 22 375 egz.

Oczko niżej uplasowało się „Logo” (Agora), które awansowało z miejsca czwartego. Jego wynik sprzedażowy jednak zmalał o 22,93 proc. do 15 642 egz.

Ostatni był magazyn „CKM” (Marquard Media Polska), który zanotował największą stratę w zestawieniu - wynoszącą 36,15 proc. do 14 736 egz. Spadł on z trzeciej lokaty.

Wynik biznesowego miesięcznika „Forbes” (Ringier Axel Springer Polska) w sierpniu br. poszedł w dół o 5,28 proc. do poziomu 21 223 egz.

grafika

W porównaniu do poprzedniego miesiąca trzy z czterech miesięczników męskich zanotowały wzrosty sprzedaży ogółem, a najwięcej zyskał „Men’s Health” - było to 20,41 proc. Jedyny spadek, wynoszący 3,40 proc., odnotowało tutaj „CKM”.

Wynik miesięcznika „Forbes” zwiększył się w tym ujęciu o 9,09 proc.

grafika

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Esgo pracuje dla Grupy Ubezpieczeniowej Zurich

Esgo pracuje dla Grupy Ubezpieczeniowej Zurich

Przełomowy wyrok sądu. Koszty reklam spółki to informacja publiczna

Przełomowy wyrok sądu. Koszty reklam spółki to informacja publiczna

Będzie ogromna strata Cyfrowego Polsatu. Media i telekomunikacja warte 2,7 mld zł mniej

Będzie ogromna strata Cyfrowego Polsatu. Media i telekomunikacja warte 2,7 mld zł mniej

Vectra udostępnia Eleven Sports 1 wszystkim abonentom

Vectra udostępnia Eleven Sports 1 wszystkim abonentom

Nowy szef social mediów w K+PR

Nowy szef social mediów w K+PR

"Nie ma podstaw do rozwiązania umowy z Zondacrypto". Kolejny przelew – pod koniec kwietnia

"Nie ma podstaw do rozwiązania umowy z Zondacrypto". Kolejny przelew – pod koniec kwietnia