Stokrotka rozkwitnie w Prologis Park Teresin

Warszawa – 15 stycznia 2013 r. – Prologis, Inc., wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych poinformował dzisiaj, o podpisaniu w czwartym kwartale 2012 roku nowej umowy najmu 27 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Teresin z firmą Stokrotka, właścicielem sieci supermarketów spożywczych i delikatesów w całej Polsce, która wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia SA. Międzynarodowa firma doradcza CBRE pośredniczyła w zawarciu umowy.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Stokrotka zajmie cały Budynek 2 o łącznej powierzchni ponad 27 000 metrów kwadratowych, z czego ponad 5 000 metrów kwadratowych będzie stanowić chłodnia. Tą transakcją Stokrotka rozpoczęła tworzenie własnej ogólnopolskiej sieci dystrybucji, która będzie realizować ponad 90% wszystkich dostaw.

„Chcąc zapewnić najwyższą jakość i dostępność towarów oraz podnieść efektywność operacyjną budujemy własne zaplecze logistyczne, które pozwoli nam nabywać zdecydowaną większość towarów bezpośrednio od producentów, a nie tak jak dotychczas od dystrybutorów.” – powiedział Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Stokrotki. – „Oferta firmy Prologis była w stanie spełnić wszystkie nasze wymagania. Co ważne profesjonalne podejście Prologis

w zapewnieniu specjalnych, niezbędnych w branży spożywczej udogodnień były dla nas dodatkowymi argumentami.”

„Cieszymy się z kontynuacji naszej długoletniej współpracy z Grupą Handlową Emperia SA oraz z możliwości wykorzystania wiedzy i doświadczenia, które zdobyliśmy realizując projekty dla firm z branży spożywczej.” – powiedziała Emilia Szyszka, Leasing Manager Prologis na Polskę. – „Przy zdobyciu tego kontraktu, poza strategiczną lokalizacją, liczyły się także natychmiastowa dostępność i optymalna operacyjność obiektu oraz elastyczność w dostosowaniu budynku do potrzeb klienta”.

„Bardzo się cieszymy, że służąc doświadczeniem i naszą wiedzą mogliśmy doradzać w wyborze optymalnej lokalizacji na główne zaplecze logistyczne dla firmy Stokrotka. Największym wyzwaniem w trakcie realizacji tej transakcji był bardzo napięty harmonogram dotyczący wyboru centrum dystrybucyjnego, podpisania umowy najmu jak i terminu dostarczenia dostosowanej do potrzeb Stokrotki powierzchni magazynowej. Prologis jest partnerem, który sprostał wszystkim wymaganiom i zaoferował dogodne warunki najmu dla nowego najemcy” – powiedziała Beata Hryniewska, Dyrektor w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych w CBRE.

Prologis Park Teresin składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni około 160 000 metrów kwadratowych. Park zlokalizowany jest około 40 kilometrów na zachód od centrum Warszawy, przy drodze międzynarodowej E30 oraz w bliskiej odległości od Węzła Wiskitki autostradę A2 z drogą nr 50. Park posiada dostęp do własnej bocznicy kolejowej, która zapewnia bezpośrednie połączenie z linią kolejową prowadzącą z Europy Zachodniej do krajów bałtyckich i Rosji.

Klientami Prologis Park Teresin są między innymi firmy: DHL, Ebrex Polska, Fiege, NTA, Schenker i Viva Manufacturing.

Portfolio Prologis w regionie Warszawy składa się z siedmiu parków dystrybucyjnych (35 budynków) o łącznej powierzchni magazynowej ponad 700 000 metrów kwadratowych zlokalizowanych w Warszawie, Jankach, Nadarzynie, Błoniu, Teresinie i Sochaczewie (stan na dzień 30 września 2012 r.).

O Prologis

Prologis, Inc., jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości przemysłowych, działającym na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. Prologis jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 52,5 miliona metrów kwadratowych (565 milionów stóp kwadratowych) w 21 krajach (stan na 30 września 2012 roku). Wśród ponad 4 500 klientów, którym firma wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne, są między innymi przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży handlu detalicznego, firmy transportowe, zewnętrzni dostawcy usług logistycznych oraz inne przedsiębiorstwa.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online