Studentka roku

Nagrodę Santander Universidades dla najlepszego studenta Politechniki Gdańskiej odebrała Agnieszka Kalinowska. Specjalną nagrodę dla studentki ufundował także Politechniczny Klub Biznesu PKB +. Obaj fundatorzy przyznali nagrody pieniężne o wartości 5 tys. zł. Wręczenie wyróżnień odbyło się podczas centralnej inauguracji roku akademickiego 2015/2016.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

 – Nagrody, które otrzymałam są dla mnie ważnym wyróżnieniem. W pewien sposób podsumowują one moją aktywność podczas studiów i pokazują, że mój wysiłek został zauważony i doceniony. Jest to również ogromna motywacja do dalszego działania, gdyż planuję w tym roku rozpocząć studia doktoranckie. To dzięki mojej promotor pani dr Katarzynie Jankowskiej z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska zaczęłam w ogóle myśleć o pracy naukowej i to jej jestem szczególnie wdzięczna za wsparcie i pomoc – mówi Agnieszka Kalinowska.

Uzdolnioną studentkę wytypowali prodziekani ds. kształcenia z poszczególnych wydziałów Politechniki Gdańskiej. Pod uwagę brano przede wszystkim wysoką średnią ocen oraz pasję naukową.

Agnieszka Kalinowska ukończyła właśnie Environmental Engineering (studia II stopnia) na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska. Wcześniej odbyła studia inżynierskie na kierunku Enviromental Protection and Management na Wydziale Chemicznym. Od początku studiów otrzymywała stypendium rektora PG za osiągnięcia naukowe i działalność studencką, a podczas tegorocznego Konkursu o Nagrodę Czerwonej Róży” uzyskała drugą nagrodę w kategorii „Najlepszy student Województwa Pomorskiego”.

Kalinowska związana jest z Naukowym Kołem Chemików Studentów PG oraz z Międzywydziałowym Kołem Naukowym Studentów PG Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska (MIŚ). Najbardziej pociąga ją świat mikrobiologii, brała udział w projektach naukowych, np. we współpracy z Instytutem Oceanologii Polskiej Akademii Nauk czy Instytutem Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. W 2013 roku uczestniczyła w ekspedycji polarnej na Spitsbergen. Była wówczas członkiem zespołu badawczego w ramach dwóch projektów prowadzonych przez Instytut Oceanologii PAN. Wyniki badań opisała w dwóch publikacjach.

Pasję naukową i studia łączy ze śpiewem w Akademickim Chórze Politechniki Gdańskiej – wzięła udział w ponad 50 koncertach. Śpiewała nawet podczas tegorocznej inauguracji.

***

1 października w trakcie inauguracji roku akademickiego 2015/2016 na Politechnice Gdańskiej Nagrodę Santander Universidades wręczył Katarzyna Maciorowska, dyrektor regionu w BZWBK. Natomiast  Ewa Kiepajło, Jerzy Kolczyński oraz Ryszard Markowski wręczyli nagrodę w imieniu Politechnicznego Klubu Biznesu PKB+ działającego przy Stowarzyszeniu Absolwentów Politechniki Gdańskiej. Nagrody przyznano po raz drugi. Pierwszym laureatem był Miłosz Wieczór z Wydziału Chemicznego.

grafika

dostarczył

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Arleta Bojke redaktor naczelną Zero TV. Będą nowe formaty

Arleta Bojke redaktor naczelną Zero TV. Będą nowe formaty

Przyszły właściciel TVN wycofał reklamę, która uderzała w niego. "Ocenzurowali"

Przyszły właściciel TVN wycofał reklamę, która uderzała w niego. "Ocenzurowali"

Insignia finalizuje repozycjonowanie. "Odchodzimy od wizerunku poprawnej agencji digitalowej"

Insignia finalizuje repozycjonowanie. "Odchodzimy od wizerunku poprawnej agencji digitalowej"

Programy opóźnione o minutę. Trwa strajk ostrzegawczy w mediach publicznych

Programy opóźnione o minutę. Trwa strajk ostrzegawczy w mediach publicznych

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego stworzyli koncepcje nowej strony internetowej Mastermind
Materiał reklamowy

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego stworzyli koncepcje nowej strony internetowej Mastermind

Joanna Lorynowicz nową redaktor naczelną "Twojego Stylu". Jacek Szmidt przechodzi na emeryturę

Joanna Lorynowicz nową redaktor naczelną "Twojego Stylu". Jacek Szmidt przechodzi na emeryturę