TVN24 na czele oglądalności w styczniu. Wszystkie stacje newsowe ze spadkami

W styczniu br. liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych był TVN24. Wszystkie stacje zanotowały spadki, a najwięcej straciła Telewizja Republika - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:

Pierwsze miejsce wśród stacji newsowych w styczniu br. należało do TVN24, którego udział wyniósł 3,71 proc. Względem analogicznego miesiąca rok wcześniej wynik ten zmalał o 8,62 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group.

Drugą lokatę zajęła nadająca naziemnie stacja TVP Info. Średni miesięczny wynik tej stacji zmniejszył się o 0,82 proc. do 3,64 proc.

Podium uzupełnia Polsat News. W ubiegłym miesiącu kanał miał 1,08 proc. udziału, po spadku względem stycznia 2017 roku o 8,47 proc.

Kolejną pozycję zajął kanał TVP3 z udziałem na poziomie 0,83 proc. Jego wynik względem stycznia zeszłego roku zmalał o 14,43 proc.

Z kolei najwięcej straciła Telewizja Republika, której wynik zmniejszył się o 54,55 proc. do 0,05 proc. udziału.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ogladalnosc-telewizji-styczen-2018 ##

Największy udział (4,47 proc.) wśród grup kanałów newsowych w styczniu br. miała TVP, mająca w portfolio stacje TVP Info i TVP3 i notująca spadek o 3,66 proc. Drugie miejsce zajęły stacje newsowe TVN, których udział zmniejszył się o 9,84 proc. do 4,03 proc. (łączne dane dla TVN24 oraz TVN24 BiS).

grafika

Wśród widzów w grupie komercyjnej (16-49) na pozycji lidera wśród stacji informacyjnych w styczniu 2017 roku znalazł się TVN24 z wynikiem 2,22 proc., po spadku o 5,93 proc.

Drugie miejsce zajęło TVP Info (1,38 proc. udziału, w dół o 0,72 proc), a trzeci był Polsat News (0,74 proc.; - 7,50 proc.).

Największy spadek, wynoszący 55,56 proc. do 0,04 proc., miał tutaj Polsat News 2.

Spośród grup kanałów informacyjnych liderem wśród widzów w wieku 16-49 lat był TVN. Stacje tej grupy miały tutaj 2,65 proc. udziału, po spadku o 7,17 proc.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu