Telewizyjna Dwójka emitowała czwarty sezon programu "Górna półka smaku" w soboty o godz. 11:30 począwszy od 2 maja. W ciągu ośmiu tygodni emisji średnia widownia kulinarnego programu sięgnęła 203 tys. osób, przekładając się na udział stacji w rynku na poziomie 3,93 proc. w gronie całej widowni i 3,14 proc. wśród widzów w przedziale wiekowym 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, obejmujących widownię oglądającą program w domu z przesunięciem do dwóch dni, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.
Spośród wszystkich odcinków czwartego sezonu "Górnej półki smaku" najwyższą widownię miał odcinek z 30 maja. Wówczas program zobaczyło średnio 291 tys. osób. Najmniej, średnio 108 tys. osób obejrzało "Górną półkę smaku" 9 maja.
O programie "Górna półka smaku"
Program "Górna półka smaku" zadebiutował na antenie TVP2 jesienią 2024 r. Format łączył w sobie opowieść kulinarną, detektywistyczną oraz elementy związane z historią i tradycją Dolnego Śląska.

Lektorem w programie jest wrocławski pisarz Marek Krajewski, a poszukiwaczem tradycyjnych smaków regionu kucharz Orson Hejnowicz. Program powstaje we współpracy z przedstawicielami woj. Dolnośląskiego; ma promować produkty i tradycje regionu, pokazując te znane i mniej znane atrakcje turystyczne.











