Zagłosuj w europejskim konkursie „Odkryj E-Wolontariat”

Ruszyło głosowanie on-line na najciekawsze internetowe projekty społeczne w europejskiej edycji konkursu „Odkryj E-Wolontariat”! 12 inicjatyw wybranych przez międzynarodowe jury to zbiór najlepszych, najbardziej oryginalnych europejskich pomysłów jak pomagać w Sieci. Organizatorem konkursu jest Fundacja Orange wraz z Fundacją Dobra Sieć oraz partnerami w krajach europejskich.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

‘Discover e-volunteering’ („Odkryj E-Wolontariat”) to jedyny w Polsce i Europie konkurs, którego celem jest promowanie najciekawszych projektów współpracy organizacji pozarządowych z wolontariuszami niosącymi pomoc poprzez Internet. Do konkursu wpłynęło 81 zgłoszeń z 19 krajów Unii Europejskiej. Wśród nich są m.in.: bezpłatne udzielanie porad w Sieci, dzielenie się wiedzą, tworzenie grup wsparcia i samopomocy, prowadzenie radia internetowego, redagowanie portalu, e-dobroczynność.

Międzynarodowe jury konkursu wybrało 12 najciekawszych inicjatyw – teraz kolej na głosowanie internautów! Na stronie  http://www.e-volunteering.eu/competition/ można przeczytać opisy finalistów i wybrać 3 najbardziej wartościowe projekty, zasługujące na nagrodę finansową, dzięki której rozwiną swoją wolontariacką działalność w Sieci. Każdy, kto do 3 listopada zagłosuje w konkursie, weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Oficjalne ogłoszenie zwycięskich inicjatyw w Konkursie ‘Discover e-volunteering’ odbędzie się w grudniu podczas Gali Finałowej w Warszawie. Nagrody finansowe w wysokości 6000 euro zostały ufundowane przez polską Fundację Orange, francuską Fondation Orange oraz Intel Technology Poland Ltd.

Konkurs ‘Discover e-volunteering’ został wybrany przez Komisję Europejską na jeden z flagowych projektów Europejskiego Roku Wolontariatu 2011; wpisuje się również w program polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

*****

Europejską edycję Konkursu „Odkryj e-wolontariat” organizuje Fundacja Orange wraz z Fundacją Dobra Sieć, we współpracy z partnerami konkursu. Europejska edycja konkursu „Odkryj e-wolontariat” organizowana jest w ramach projektu „Wartości i aktywności wolontariatu i e-wolontariatu”, współfinansowanego ze środków Unii  Europejskiej. Unia Europejska nie ponosi odpowiedzialności za treści powstałe w ramach projektu.

Partnerzy konkursu: Fondation Orange (Francja), Intel Technology Poland Ltd., France Bénévolat (Francja), Espace Bénévolat (Francja), Hestia (Czechy), Vlaams Steunpunt Vrijwilligerswerk (Belgia), Fundusz Szczecinek (Polska), Biedrība "brīvprātīgais.lv” (Litwa), DO-IT (Wielka Brytania), Bright Works (Wielka Brytania), Du Pain Pour Chaque Enfant (Luxemburg).

Międzynarodowe Jury Konkursu:

Róża Thun – Posłanka do Parlamentu Europejskiego

Agata Młynarska – Dziennikarka, Fundacja Ona, Ona, Ona

Susana Szabo -  Członkini Zarządu Europejskiego Centrum Wolontariatu CEV

Martijn Pakker – Dyrektor Europejskiego Centrum Wolontariatu CEV

Elise Bouvet – programme specialist, United Nations Volunteering

Jenni Alexander - Volunteer Manager w The Great Generation

Michał Dżoga - Corporate Affairs Manager, Intel Technology Poland Ltd.

Iwona Olkowicz - Członkini Stowarzyszenia „Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce”

Grzegorz Tomasiak – Prezes Zarządu WP.PL

Dodatkowych informacji udzielają:

Patrycja Rokicka

Marzena Kacprowicz

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Przejęcie Warner Bros. przez Netfliksa pod znakiem zapytania? Potrzeba zgody Donalda Trumpa

Przejęcie Warner Bros. przez Netfliksa pod znakiem zapytania? Potrzeba zgody Donalda Trumpa

Pół miliarda kary z Komisji Europejskiej dla platformy Muska

Pół miliarda kary z Komisji Europejskiej dla platformy Muska

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji