ABI: do 2016 r. Android zdobędzie 45 proc. rynku smartfonów

W 2010 roku na całym świecie sprzedano 302 miliony smartfonów. To o 71 proc. więcej niż w roku 2009 - szacuje firma badawcza ABI Research.

km
km
Udostępnij artykuł:

Według ABI, sukces jaki od samego startu osiągnął system Android, będzie kontynuowany. W zeszłym roku sprzedano 69 milionów smartfonów opartych na stworzonej przez Google platformie, a w roku 2016 ma ona zdobyć 45 proc. rynku.

"Android, Bada i BlackBerry mają doskonałą okazję do wypełnienia próżni jaka w najbliższych dwóch latach pozostanie na skutek zniknięcia Symbiana" - twierdzi Michael Morgan, starszy analityk w firmie badawczej.

ABI szacuje, że platforma iOS firmy Apple, która miała w 2010 roku 15 proc. rynkowego udziału, powinna w najbliższych latach kontynuować swój umiarkowany, ale stabilny wzrost i dzięki wprowadzaniu nowych produktów zdobyć 19 proc. udziału w rynku w roku 2016. Za to spadek z 16 do 14 proc. jest w tym samym okresie prognozowany dla BlackBerry firmy Research In Motion. "Niewielki spadek udziału RIM nie oznacza malejącej sprzedaży. RIM znalazł swoją niszę, ale rynek konsumencki będzie rósł szybciej niż należąca do kanadyjskiej firmy jego część" - zaznacza Kevin Burden, wiceprezes ABI.

Z kolei dla systemów Bada Samsunga (4 mln sprzedanych urządzeń w 2010 r.) i Windows Phone Microsoftu (2 mln w IV kw.), firma badawcza prognozuje rynkowe udziały na poziomie odpowiednio 10 i ponad 7 proc. w 2016 roku.

ABI przewiduje także, że w latach 2010 - 2016 globalna sprzedaż smartfonów będzie rosła rocznie średnio o 19 proc.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kanał Newsmax Polska poszerza zasięg

Kanał Newsmax Polska poszerza zasięg

K+PR rozpoczyna współpracę z Green Capital

K+PR rozpoczyna współpracę z Green Capital

Projekt Ekstraklasa w portalu Sport.pl

Projekt Ekstraklasa w portalu Sport.pl

Artur Ryszkiewicz w biurze komunikacji Poczty Polskiej

Artur Ryszkiewicz w biurze komunikacji Poczty Polskiej

Włoski styl na wyciągnięcie ręki - poznaj najlepsze marki męskich mokasynów w 2026!
Materiał reklamowy

Włoski styl na wyciągnięcie ręki - poznaj najlepsze marki męskich mokasynów w 2026!

Wolski Management rozbudowuje portfolio gwiazd. Barbara Bursztynowicz nową klientką

Wolski Management rozbudowuje portfolio gwiazd. Barbara Bursztynowicz nową klientką