SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

1/3 komórek będzie w 2010 r. korzystać z akcelerometrów

Akcelerometry znajdą zastosowanie w 1/3 sprzedanych w przyszłym roku telefonów komórkowych.

1/3 komórek będzie w 2010 r. korzystać z akcelerometrów

Firma badawcza iSuppli prognozuje, że co trzecia sprzedana w 2010 roku na całym świecie komórka będzie zawierać akcelerometr. Dla porównania, w roku ubiegłym korzystał z nich co jedenasty, a w bieżącym roku będą one zamontowane w co piątym telefonie.

"Podczas gdy niewielu konsumentów wie czym są akcelerometry, to wiedzą oni, że kiedy obrócą swojego iPhone'a, ekran automatycznie dostosuje się z widoku portretowego do krajobrazowego (...) Dzięki zdolności do wykrywania i mierzenia ruchu, akcelerometry są kluczowe dla możliwości działania takich funkcji, które są podstawowym elementem sprawiającym, że smartfony są tak popularne. Te możliwości rozszerzają się również na inne rodzaje komórek" - stwierdził Jérémie Bouchaud, analityk iSuppli.

W telefonach komórkowych akcelerometry są również wykorzystywane do obsługi menu, zarządzania mocą, a także w padometrach, mikrofonach i stabilizatorach obrazu.

Z danych iSuppli wynika, że w 38 procentach wyprodukowanych od stycznia tego roku telefonach Nokii zastosowano akcelerometry. Firma badawcza szacuje także, że w latach 2008 - 2013 globalne przychody ze sprzedaży tych układów do zastosowania w komórkach zwiększą się z 460,9 miliona do 1,6 miliarda dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 1/3 komórek będzie w 2010 r. korzystać z akcelerometrów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl