SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

1,86 mln widzów „Sprawiedliwych 3”. Serial zyskał 830 tys. oglądających

Trzeci sezon serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” oglądało średnio 1,86 mln osób. Względem pierwszej edycji, emitowanej jesienią ub.r., produkcja zyskała 830 tys. widzów. Czwórka w czasie jej emisji wygrała walkę o widza m.in. z TVP1 i Polsatem, a wpływy z reklam wyniosły 32,26 mln zł.

Article

Telewizyjna Czwórka trzecią edycję hitowej produkcji „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” pokazywała od poniedziałku do czwartku o godz. 20.00, w okresie od 5 września do 30 listopada 2017 roku. Z kolei w niedzielę, 3 grudnia br. o godz. 20.00 stacja pokazała film „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć” będący zwieńczeniem emisji trzeciego sezonu cyklu.

Średnia widownia właśnie zakończonej serii wyniosła 1,86 mln osób. Przełożyło się to na 12 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 11,62 proc. w grupie komercyjnej 16-49  - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Jeszcze wyższe wyniki „Sprawiedliwi” notowali wśród widzów korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej. W DVB-T 4+ udział serialu wyniósł 13,17 proc., a w DVB-T 16-49 - 14,24 proc.

Dla porównania, średnia widownia całego pierwszego sezonu produkcji, emitowanego jesienią ub.r., wyniosła 1,03 mln osób. Tym samym serial zyskał 830 tys. widzów.

Z kolei drugą serię, emitowaną wiosną br., śledziło 1,57 mln widzów. Oznacza to, że oglądalność produkcji rosła z sezonu na sezon.

Najwięcej widzów zgromadził odcinek serii, pokazany 7 listopada br. Oglądało go 2,21 mln osób.

Na czwartym miejscu w zestawieniu uplasował się film „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć”, który śledziło 2,13 mln osób. TV4 w czasie jego emisji była liderem rynku telewizyjnego w Polsce.

Czwórka w paśmie nadawania całej edycji serialu zajęła trzecie miejsce w rynku telewizyjnym wśród wszystkich stacji w Polsce. Liderem tego pasma była TVP2 z 17,60 proc. udziału, drugie miejsce zajął TVN (12,45 proc. udziału), a gorzej od Czwórki z głównych stacji wypadły TVP1 (9,32 proc.) i Polsat (8,50 proc.).

Warte odnotowania są tutaj udziały dwóch największych konkurentów Czwórki - wynik TVN7 wyniósł 2,58 proc., a TV Puls - 2,22 proc.

Wśród widzów w grupie komercyjnej TV4 też była trzecia. Z kolei w grupie widzów korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej stacja zajęła drugie miejsce (zarówno w DVB-T 4+, jak i DVB-T 16-49).

Produkcja miała zdecydowanie wyższe wyniki, niż średnia oglądalność Czwórki. Na przykład w pierwszym półroczu br. średni udział stacji wśród wszystkich widzów wyniósł 4,04 proc. (4,19 proc. w grupie komercyjnej).

Wpływy reklamowe wokół emisji premierowych odcinków trzeciego sezonu wyniosły 32,26 mln zł. Dla porównania pierwszy sezon zarobił z reklam 12,82 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” to opowieść o grupie policjantów z wrocławskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zajmują się rozwiązywaniem najcięższych przestępstw.

Produkcją serialu zajmuje się ATM Grupa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 1,86 mln widzów „Sprawiedliwych 3”. Serial zyskał 830 tys. oglądających

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl