SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

10,6 mln widzów przywitało Nowy Rok z dużymi imprezami sylwestrowymi w telewizji

Średnia widownia wszystkich stacji transmitujących sylwestrowe imprezy między godz. 23.55 ostatniego dnia ub.r. a 0.05 pierwszego dnia br. wyniosła 10,6 mln osób. Zdecydowanie najwięcej, bo 5,80 mln osób śledziło w tym czasie TVP2 - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. - Rozbiliśmy bank oglądalności i jest to widoczne nawet w Nielsenie, który w końcu zaczyna urealniać swoje dane - mówi nam Jacek Kurski, prezes TVP.

Luis Fonsi z tancerką podczas koncertu sylwestrowego TVP, fot. akpaArticle

W kulminacyjnych godzinach, czyli między godz. 23.55 w sylwestra a 0.05 w Nowy Rok najwięcej widzów miała impreza sylwestrowa Telewizji Polskiej, którą na antenie Dwójki oglądało średnio 5,80 mln osób - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

129 tys. widzów oglądało „Sylwester z Dwójką” na antenie TVP Polonia. Dodatkowe 314 tys. oglądających miała w tym czasie Jedynka, która również w okolicy północy transmitowała imprezę.

Łączna widownia Dwójki, Jedynki i TVP Polonia wyniosła 6,24 mln widzów.

Z kanałami Telewizji Polsat transmitującymi „Sylwestrową moc przebojów” nowy rok przywitało łącznie 2,70 mln widzów (z czego 2,37 mln w Polsacie, 290 tys. w Polsacie 2,37 tys. w Polsacie News 2 i 6 tys. w Polsacie News).

Średnia widownia TVN transmitującego koncert „Warszawa - Stolica Sylwestra 2017” wyniosła 1,65 mln widzów.

Łączna widownia wszystkich stacji pokazujących duże imprezy sylwestrowe wyniosła 10,60 mln osób. Ich udział w rynku uplasował się na poziomie 78,33 proc.

Dla porównania rok temu nowy rok z imprezą TVP (transmisja w TVP2 i TVP Polonia) witało 4,32 mln widzów, Polsatu (Polsat, Polsat News i Polsat 2) - 4 mln, a TVN - 1,61 mln osób.

Spośród wszystkich imprez sylwestrowych największym zainteresowaniem cieszył się „Sylwester z Dwójką” zorganizowany przez Telewizję Polską i miasto Zakopane. 6-godzinne widowisko na antenie TVP2 śledziło 4,69 mln osób. Dodatkowe 157 tys. widzów śledziło wydarzenie pokazywane od godz. 23.44 w TVP Polonia (tych danych nie należy sumować, gdyż godziny nadawania audycji na obu stacjach nie pokrywają się).

Względem poprzedniego roku impreza Dwójki zyskała 1,15 mln widzów - wówczas śledziło ją 3,54 mln osób.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z jakości, jak i z samych wyników „Sylwestra z Dwójką”. Udało się nam przebić i tak już znakomitą imprezę sprzed roku, która pokonała wówczas Polsat i TVN. W tym roku rozbiliśmy bank oglądalności i jest to widoczne nawet w Nielsenie, który w końcu zaczyna urealniać swoje dane - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP. - Pomiar NAM pokazuje, że te wyniki które przed rokiem były peakiem (ponad 5 mln podczas występu Maryli Rodowicz i Zenona Martyniuka), to w tym roku było to średnie audytorium pierwszych 5 godzin imprezy. Jednak w badaniach do których ma dostęp Telewizja Polska średnia widownia zarówno całej imprezy jak i peaków była o ponad 1 mln osób wyższa - dodaje.

- Mieliśmy rację, że jest potrzeba wypromowania takiej marki jak narodowy sylwester, i jedynym predysponowanym miejscem do tego jest właśnie Zakopane, w którym bardzo dużo ludzi świętuje rozpoczęcie nowego roku. O realizacji imprezy w tym mieście myślałem już od wielu lat. Zawsze się zastanawiałem dlaczego żaden nadawca nie wpadł na pomysł organizacji sylwestrowego koncertu w Zakopanem. Okazało się, że każdy woli robić tańsze sylwestry w niżej położonych miastach, które chociażby mają lepsze warunki logistyczne na rynkach miast, gdzie zamiast grząskiej ziemi są betonowe place, i tym samym nie trzeba budować specjalnych umocnień. Jednak pieniądze to nie wszystko. Najważniejszy jest duch wspólnoty i poczucia jedności w takim dniu, i to właśnie udało się nam uzyskać. Sukcesem było również doskonałe ułożenie koncertów, a także sprowadzenie absolutnie najważniejszych gwiazd muzycznych, zarówno krajowych jak i światowych - komentuje prezes TVP.

Kurski twierdzi, że telewizja publiczna wywiązała się ze swojego zadania, czyli dostarczenia widzom dobrej rozrywki. - Bardzo się cieszę, że tegoroczny sylwester osiągnął tak olbrzymi sukces, ale i jednocześnie jestem świadomy, że bardzo wysoko zawiesiliśmy poprzeczkę. TVP zaczyna ten rok w sposób jaki sobie wymarzyłem. Jest to już kolejny krok odbudowywania prestiżu telewizji publicznej, na który potrzebowaliśmy czasu i pieniędzy. W ramach ostrożnego ryzyka udało się nam m.in. zainicjowac ważne projekty w ramach produkcji wewnętrznej i pozyskać prawa do najważniejszych Imprez sportowychh, ktore nie mogły czekać Ze względu na terminy przetargów. Ta udana impreza sylwestrowa to spektakularny symbol procesu pozytywistycznego: mozolnej odbudowy pozycji o prestiżu telewizji publicznej w Polsce - mówi nam.

Zorganizowaną przez Telewizję Polsat w Katowicach „Sylwestrową moc przebojów” oglądało 2,24 mln widzów w Polsacie, 221 tys. w Polsacie 2, 110 tys. w Polsacie News i 73 tys. w Polsacie News 2 (rok temu było to odpowiednio 3,04 mln widzów w Polsacie, 150 tys. w Polsacie 2 i 121 tys. w Polsacie News, a więc impreza ta zanotowała znaczący spadek oglądalności)

Koncert TVN „Warszawa - Stolica Sylwestra 2017” zorganizowany w Warszawie, którego widownia na głównej antenie wyniosła 1,47 mln osób. Rok temu „Hello 2017” miało 1,49 mln oglądających.

Z danych telemetrycznych wynika, że Polacy 31 grudnia ub.r. spędzili przed telewizorem średnio 6 godz. i 10 min (rok wcześniej 5 godz. i 52 min) zaś 1 stycznia br. - 6 godz. i 7 min (6 godz. i 5 min).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 10,6 mln widzów przywitało Nowy Rok z dużymi imprezami sylwestrowymi w telewizji

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Beka
Panie Miszczak , natychmiast na dywanik !!! tłumaczyć się z tej klęski. Kogo wyście tam zaprosili do warszafki ? zabraklo tylko Master Chefa na scenie aby ugotował pyry z cebulą w przerwie wystepu Blue Cafe
odpowiedź
User
kto na to pozwala
Ja się pytam - kto nadal pozwala istnieć tak durnej stacji Polsat - jak można być tak głupim, chciwym, pazernym aby ten durny sylwester Polsatu transmitować aż na czterech innych durnych stacjach Polsatu... Ważne że puszczono więcej reklam - taka jest prawda tej zachłannej, durnej i ogłupiającej stacji TV... Trzeba było jeszcze transmitować na innych Waszych durnych stacjach - Polsat Play, Polsat Cafe i tych sportowych... Pytam się też czy kiedykolwiek będzie można Was za coś pozytywnie ocenić lub pochwalić - chyba nigdy...
odpowiedź
User
OLO
Ja pozytywnie oceniam transmisje sportowe.
Ja się pytam - kto nadal pozwala istnieć tak durnej stacji Polsat - jak można być tak głupim, chciwym, pazernym aby ten durny sylwester Polsatu transmitować aż na czterech innych durnych stacjach Polsatu... Ważne że puszczono więcej reklam - taka jest prawda tej zachłannej, durnej i ogłupiającej stacji TV... Trzeba było jeszcze transmitować na innych Waszych durnych stacjach - Polsat Play, Polsat Cafe i tych sportowych... Pytam się też czy kiedykolwiek będzie można Was za coś pozytywnie ocenić lub pochwalić - chyba nigdy...
odpowiedź