SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

10 lat miesięcznika "Mój Pies" w AWR Wprost

14 czerwca br. mija 10 lat od dnia, kiedy AWR Wprost sp. z o.o. została wydawcą miesięcznika "Mój Pies".

W tym czasie pismo przeszło radykalne zmiany. Aktualnie jest to największy na rynku magazyn dla miłośników zwierząt.

Miesięcznik ma charakter bardzo poradnikowy - zawiera bieżące informacje i ciekawostki z kraju i zagranicy, obszerne prezentacje ras, porady specjalistów w zakresie doboru psa, karmienia, pielęgnacji, zdrowia, szkolenia oraz przepisów prawa. Prezentuje znane osoby z ich ulubieńcami oraz ludzi zajmujących się zwierzętami zawodowo. Instruuje, jak aktywnie i zdrowo spędzać czas z psem, popularyzując m.in. psie sporty. Szerzy wiedzę o przydatności psów w wielu dziedzinach życia, publikując reportaże poświęcone psom pracującym, propaguje akcje adopcyjne bezdomnych psów i kotów, porusza tematy związane z sytuacją schronisk. Jest współorganizatorem i patronem medialnym akcji charytatywnych na rzecz zwierząt oraz pomysłodawcą i organizatorem plebiscytu Serce dla Zwierząt.

Od 1 czerwca 2004 r. nową redaktor naczelną miesięcznika została Dorota Gąsiewska, która wcześniej była sekretarzem redakcji w magazynie "Press".

Od 1 września 2004 r. pismo zwiększyło swoją objętość do 80 kolumn; wzbogaciło się o nowe rubryki, w tym interaktywne, w których specjaliści odpowiadają na pytania
i wątpliwości czytelników.

Od numeru 05/2005 zmieniła się makieta miesięcznika. Wyodrębniono działy: Czat/Forum, Dyskusyjna sprawa, Zwierzęta i ludzie, Ekspert radzi, Zwierzętom na ratunek, Psy świata, Koty, Plebiscyt, Foto. Każdy z nich ma swój kolor, co ułatwia nawigację pisma. Wprowadzono nowe fonty. Zmieniona szata graficzna sprawiła, że miesięcznik zyskał nowoczesny wygląd.

"Mój Pies" w ZKDP znajduje się od 2000 r. Od tej pory sprzedaż miesięcznika wzrosła  o 22%, a prenumerata - o 37%. Średni nakład "Mojego Psa" w 2000 r. wynosił 33.131 egzemplarzy, a w 2005 - 44.000 egz.* Od numeru lipcowego, który ukaże się 29 czerwca br., nakład zostanie zwiększony do 50.000 egzemplarzy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 10 lat miesięcznika "Mój Pies" w AWR Wprost

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl