SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Walka Polaków o wolność w spocie „Odrodzenie” na 100-lecie niepodległości (wideo)

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wspólnie z Polską Fundacją Narodową przygotował 5-minutowy spot opowiadający skrótowo o walce naszego kraju o wolność.

Article

Spot zatytułowany „Odrodzenie” pokazuje, jak młoda dziewczyna, odrabiając lekcję z historii, wyobraża sobie najważniejsze wydarzenia z historii Polski. W kolejnych scenach widzimy, jak żołnierz zabity w walce w czasie I wojny światowej obserwuje m.in. chrzest Polski, potęgę polskiej husarii, rozbiory naszego kraju, powstania, a także wydarzenia już po odzyskaniu niepodległości: wojnę z bolszewikami, II wojnę światową, pontyfikat Jana Pawła II i utworzenie Solidarności w efekcie porozumień sierpniowych.

Symbolicznie pokazane zostają sukcesy polskiej nauki, kultury, gospodarki i sportu, a także zarys granic Polski w szczytowym okresie I RP i po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Pojawia się Józef Piłsudski, a wojska bolszewickie są przedstawione jako czerwone smoki.

W wielu ujęcia pokazywany jest biały orzeł - na końcu jako polskie godło namalowane na ścianie. Spot kończy się panoramą obecnej Warszawy.

 

Spot udostępniono w mediach społecznościowych oraz na stronie działającej pod adresami rebirth-movie.com i odrodzenie-film.pl. - Film adresowany przede wszystkim do młodych widzów na całym świecie, przybliża tożsamość naszego kraju oraz zachęca do zgłębienia jego kultury - stwierdzono w opisie.

Realizacją spotu zajął się Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego we współpracy z Polską Fundacją Narodową. Partnerami były państwowe firmy PKN Orlen i Poczta Polska.

Kreacją i produkcją wykonawczą zajęła się firma Tengent, reżyserem jest Marcin Karolewski, a za realizację odpowiadała też firma Juice. Muzykę przygotował Mathieu Alvado.

To kolejny spot animowany o historii Polski przygotowany przez podmioty państwowe w ostatnim okresie. We wrześniu ub.r. Instytut Pamięci Narodowej udostępnił krótkometrażowy film „Niezwyciężeni” przedstawiający losy Polski i Polaków od wybuchu II wojny światowej, a w sierpniu br. z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Polska Fundacja Narodowa opublikowała spot opowiadający o operacji Frantic 7.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Walka Polaków o wolność w spocie „Odrodzenie” na 100-lecie niepodległości (wideo)

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klari
Dlaczego muzykę przygotował Mathieu Alvado? Nie ma polskich kompozytorów?
odpowiedź
User
....
Klari film jest wykonany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Poza kompozytorem z pewnością w produkcji znajdzie się niejeden obcokrajowiec. Nie zamykajmy się na inne nacje. Tym bardziej w tym kontekście to nie ma kompletnie znaczenia!
odpowiedź
User
....
PS Polscy kompozytorzy mieszkają za granicą ;)
odpowiedź