SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„123456” i „password” najpopularniejszymi hasłami internetowymi 2014 r. (Top 25)

Ciągi łatwych do zapamiętania cyfr, ulubione dyscypliny sportowe czy data urodzin to najpopularniejsze hasła używane przez internautów w 2014 r. - wynika z zestawienia firmy SplashData.

Article

Doroczny raport dotyczący haseł używanych najczęściej w internecie SpalshData opublikowała po raz czwarty. Okazuje się, że tak jak w ub. r. i w latach poprzednich najbardziej popularnym hasłem jest wciąż szereg cyfr „123456”. Wyprzedza ono angielskie słowo „password” oznaczające „hasło”, oraz inny ciąg cyfr - „12345”, który w porównaniu z 2013 r. awansował o 17 pozycji.

Autorzy zestawienia podkreślają, że hasła składające się wyłącznie z cyfr są wciąż najpopularniejszą metodą ochrony prywatności w sieci, zajmując 9 pozycji w pierwszej 25-tce listy. W zestawieniu z poprzednim raportem SplashData w czołówce zestawienia pojawiły się jedynie dwie nowe pozycje - „696969” oraz słowo „batman”. Z kolei z listy zniknęło między innymi hasło „iloveyou”, które było popularne wśród internautów w 2013 r. Powodzeniem cieszą się wciąż słowa oznaczające dyscypliny lub kluby sportowe, a także daty urodzin.

- Nasza lista dowodzi, że hasła oparte na prostych słowach i ciągach cyfr są wciąż najbardziej rozpowszechnione w sieci, niezależnie od tego jak bardzo są słabe i łatwe do odgadnięcia - podkreśla w komunikacie towarzyszącym zestawieniu Morgan Slain, szef SplashData. - Trzeba pamiętać, że absolutnie należy unikać haseł zbudowanych z samych liczb, szczególnie jeśli występują one w charakterystycznych sekwencjach. Korzystając ze źle zbudowanych haseł użytkownicy narażają się na wiele zagrożeń w sieci. Pocieszające jest jednak to, że coraz więcej serwisów działających w internecie do zarejestrowania się i logowania wymaga haseł o odpowiedniej długości i stopniu skomplikowania - zaznacza Slain.

SplashData jest firmą zajmującą się tworzeniem rozwiązań i aplikacji służących do ochrony bezpieczeństwa w sieci. Zestawienie zostało sporządzone w oparciu o analizę 3,3 mln haseł, które w 2014 r. wyciekły do internetu. Większość z nich była używana przez internautów z USA i Zachodniej Europy.

Lista najpopularniejszych haseł internetowych jest publikowana od 2011 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „123456” i „password” najpopularniejszymi hasłami internetowymi 2014 r. (Top 25)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Niech podadzą do jakich rzeczy się to hasła odnoszą bo nie znam nikogo kto korzystając z poważnych rzeczy podaje jakiekolwiek z w/w haseł. Owszem na pierdołowatej skrzynce mailowej mam jakieś głupawe hasło ale służy ona do odbierania spamu i zapisywania się na chwilę na jakieś fora, aby pytanie tylko zadać.
8 8
odpowiedź