SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

25,5 mln zł przychodów i 590 tys. zł zysku K2 Internet

W I półroczu br. grupa K2 Internet zanotowała przychody brutto w wysokości 25,5 mln zł. Natomiast zysk netto spółki wyniósł 590 tys. zł, a wskaźnik EBITDA – 1,24 mln zł.

25,5 mln zł przychodów i 590 tys. zł zysku K2 Internet

25,5 mln zł skonsolidowanych przychodów brutto, które K2 Internet osiągnęła od stycznia do czerwca br., to o ponad 40 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk netto spółki wyniósł w minionym półroczu 590 tys. zł, podczas gdy w tym samym okresie 2009 roku zanotowała ona stratę w wysokości 1 mln zł. Również wskaźnik EBITDA firmy zdecydowanie wyszedł „na plus” w skali rok do roku – w I półroczu ub.r. wynosił -477 tys. zł, a od stycznia do czerwca br. osiągnął wartość 1,24 mln zł.

69 proc. przychodów K2 Internet ze sprzedaży zapewniła w I półroczu br. sprzedaż usług e-marketingowych, a 31 proc. – działalność mediowa.

K2 uzasadnia poprawę swoich wyników finansowych wzrostem popytu na usługi, które oferuje. „Dodatkowo, po kryzysowym roku ubiegłym, obserwujemy wśród klientów większą determinację do realizacji projektów, które były wcześniej wstrzymywane lub/i odwoływane” – czytamy w komunikacie spółki. – Jesteśmy zadowoleni z tego co udało się osiągnąć, pamiętając przy tym, że tradycyjnym okresem „żniw” jest dla nas ostatni kwartał – dodaje Janusz Żebrowski, prezes zarządu K2 Internet. – Wszystko wskazuje na to, że zrealizujemy publicznie składane deklaracje dotyczące wyników całego roku – zapowiada.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 25,5 mln zł przychodów i 590 tys. zł zysku K2 Internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl