SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

3,1 mln zł wyda Polski Instytut Sztuki Filmowej na badania rynku filmowego w Polsce

Polski Instytut Sztuki Filmowej rozstrzygnął przetarg na badania rynku filmowego w Polsce. Do współpracy wybrał firmę Difference - ustalił serwis Wirtualnemedia.pl. 

Przetarg PISF dotyczył przeprowadzenia badań ilościowych rynku filmowego w Polsce. Budżet to 3,1 mln zł netto (bez VAT). 

Zgłosiły się do niego 3 firmy badawcze. Instytut wybrał firmę Difference. 

Firma ta zajmie się przeprowadzeniem przekrojowych badań, których celem jest możliwie najszersza charakterystyka widzów filmowych. Proces badawczy ma dostarczyć wiedzę, która będzie możliwie szczegółową fotografią polskiego rynku filmowego od strony jego odbiorcy. Proces badawczy ma pozwolić śledzić zmiany zachodzące w czasie, tak aby móc z wyprzedzeniem reagować na zmieniające się zwyczaje i zachowania.

Difference zrealizuje badania m.in. w zakresie danych demograficznych, charakterystyki stylu życia, określenia psychospołecznego profilu widzów, motywacji związanych z oglądaniem filmów na różnych platformach i chodzeniem do kina, pogłębionej charakterystyki zachowań związanych z oglądaniem filmów,  konsumpcji mediów, otwartości na nowe technologie, źródła informacji w podziale na różne dziedziny, a w przypadku osób nie chodzących do kina - bariery niechodzenia do kina.

Dodatkowym celem badania jest segmentacja potencjalnych widzów (aktualnych i nieodrzucających tego typu rozrywki) ze względu na stosunek do oglądania. Wyodrębnienie i zmierzenie segmentów różniących się między sobą: stosunkiem do tego typu rozrywki, zwyczajami związanymi z chodzeniem do kina, korzystaniem z innych form oglądania treści filmowych, motywacjami związanymi z oglądaniem filmów i chodzeniem do kina. Badanie ma mieć charakter cykliczny, wykonywany maksymalnie raz na 6 miesięcy, przez okres 3 lat.

Druga część badania obejmująca charakterystykę widzów konkretnych tytułów filmowych ma dostarczyć wiedzę na temat widzów konkretnych tytułów filmowych. Analizie podlegałoby około 40 tytułów rocznie. To badanie również będzie realizowane cyklicznie, co miesiąc. 

Dołącz do dyskusji: 3,1 mln zł wyda Polski Instytut Sztuki Filmowej na badania rynku filmowego w Polsce

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yerba
Ten „Podlaski” w tytule na głównej to moglibyście zmienić jednak.
odpowiedź
User
gosc
Ja moge im powiedzieć co jest nie tak z polskim filmem.
Ścieżka dzwiękowa, różna głośność dialogów względem innych dzwięków, "mamrotanie" aktorów i nie sposób zrozumieć co czasem oni mówią w filmie. W szkole filmowej nie uczą ich jak wyraźnie mówić?
odpowiedź
User
red. Jan Dzban
Ten „Podlaski” w tytule na głównej to moglibyście zmienić jednak.


To emeryci z Ukrainy redagują.
odpowiedź