SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

31 proc. Polaków ma smartfona, ale 13 proc. o tym nie wie (infografika)

Posiadanie smartfonów deklaruje 18 proc. Polaków. Tymczasem faktycznie tego typu urządzenia ma 31 proc. z nas - wynika z badania TNS.

W skali globalnej 46 proc. badanych posiada komputer stacjonarny, a 41 proc. - laptopa. Posiadanie smartfonów deklaruje 42 proc., tabletów - 12 proc., a telewizorów Smart TV - 9 proc. respondentów.

Komputery stacjonarne wciąż są najpopularniejsze w krajach rozwiniętych. Tymczasem w krajach rozwijających się dominują smartfony.

Badanie TNS wykazało, że 13 proc. Polaków nie wie, że ma smartfona. Faktycznie posiada go 31 proc. z nas, podczas gdy deklaruje to 18 proc. respondentów.

Smartfony są najpopularniejszym na świecie gadżetem jeśli chodzi o rozmowy przez komunikatory, granie w gry oraz dostęp do mediów społecznościowych.

Z badania wynika także, że po rozpoczęciu korzystania z Wi-Fi konsumpcję danych zwiększyła prawie 1/3 osób na świecie. Przez W-Fi wciąż konsumowana jest większość danych. 45 proc. ich przesyłu to Wi-Fi w domu, 23 proc. - Wi-Fi w miejscach publicznych, a 32 proc. - internet mobilny.

TNS Mobile Life to globalne badanie zachowań, motywacji i postaw w świecie mobilnym. Projekt został zrealizowany w 43 krajach, na łącznej próbie 38 000 konsumentów. W każdym kraju badanie było realizowane na próbie reprezentatywnej dla populacji w wieku 16-60 lat. W Polsce badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 977 użytkowników telefonów komórkowych, przy wykorzystaniu techniki wywiadów bezpośrednich CAPI.

Dołącz do dyskusji: 31 proc. Polaków ma smartfona, ale 13 proc. o tym nie wie (infografika)

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hakuna
Ale ekscentryczny tytuł… „31 proc. Polaków ma smartfona, ale tylko 13 proc. o tym nie wie”
odpowiedź
User
adam
Nie wiem jak Wy, ale ja osobiście reaguję wymiotami na słowo "smart".
odpowiedź
User
eso
telefon bardziej smart niż właściciel ;)
odpowiedź