SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

350 mln użytkowników Facebooka

Serwis społecznościowy Facebook ma już ponad 350 milionów użytkowników.

350 mln użytkowników Facebooka

W otwartym liście do członków portalu, jego twórca i dyrektor wykonawczy Mark Zuckerberg napisał, że ostatni rok był wspaniały jeśli chodzi o uczynienie świata bardziej otwartym i połączonym.

"Dzięki waszej pomocy, ponad 350 milionów ludzi z całego świata korzysta z Facebooka aby dzielić się swoim życiem online" - napisał Zuckerberg.

Jednocześnie szef serwisu poinformował o zmianach w ustawieniach prywatności, które mają ułatwić użytkownikom decydowanie z kim chcą się dzielić swoimi profilami, zdjęciami i osobistymi informacjami.

Do tej pory ustawienia te opierały się na "sieciach", czyli społecznościach danej szkoły, firmy, miasta, regionu czy nawet państwa. Teraz władze Facebooka doszły do wniosku, że użytkownicy często nie są świadomi, że dołączanie do tego typu sieci potencjalnie może milionom innych jej członków umożliwić nieograniczone przeglądanie ich profilu.

"To już nie jest dla was najlepszy sposób na kontrolowanie prywatności. Prawie połowa ogółu użytkowników Facebooka należy do regionalnych sieci, więc dla nas jest to ważna kwestia. Jeśli uda nam się stworzyć lepszy system, ponad 100 milionów osób będzie miało nawet większą kontrolę nad swoimi informacjami" - pisze Zuckerberg.

Nowym pomysłem portalu jest całkowite usunięcie regionalnych sieci i stworzenie prostszego modelu odnośnie kontroli prywatności. Każdy z użytkowników będzie teraz mógł zdecydować czy do jego treści będą mieli dostęp tylko znajomi, znajomi znajomych czy też wszyscy członkowie serwisu. Dodatkowo ustawienia te będą mogły być dostosowywane oddzielnie dla każdego nowego materiału umieszczanego na portalu.

W związku z tymi zmianami w najbliższych tygodniach użytkownicy Facebooka będą proszeni o sprawdzenie i ewentualną aktualizację swoich ustawień prywatności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 350 mln użytkowników Facebooka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl