SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

43 centra handlowe w konurbacji katowickiej

Na obszarze zamieszkiwanej przez 2,2 mln osób konurbacji katowickiej funkcjonują obecnie 43 nowoczesne obiekty handlowe o łącznej powierzchni handlowej (GLA) 1,1 mln m2 - wynika z danych GfK Polonia.

Article

Wśród 43 obiektów handlowych na obszarze konurbacji katowickiej znajduje się 38 tradycyjnych centrów handlowych o łącznej powierzchni 991 tys. m2 oraz 4 parki handlowe i centrum wyprzedażowe (outlet).

Mimo iż na Śląsku znajduje się wiele centrów handlowych, nasycenie powierzchnią handlową tychże centrów na 1000 mieszkańców jest najniższe spośród 8 analizowanych polskich aglomeracji. Wynosi ono 494 m2 GLA na 1000 mieszkańców, podczas gdy w liczącej 2,5 mln osób aglomeracji warszawskiej wskaźnik ten sięga 567 m2 GLA na 1000 mieszkańców, a w aglomeracji poznańskiej (816 tys. osób) - 757 m2  GLA na 1000 mieszkańców.


Pomarańczowe koła na mapie pokazują rozmieszczenie centrów handlowych. Zielone romby ilustrują lokalizacje parków handlowych. Niebieski kwadrat odnosi się do położenia centrum wyprzedażowego, czyli outletu. Wielkość symbolu jest proporcjonalna do powierzchni obiektu handlowego.

Dane prezentowane na mapie pochodzą z badania rynku centrów handlowych w Polsce prowadzonego przez dział Customer Analytics & Sales Strategies instytutu GfK Polonia, który zajmuje się analizą rynku nieruchomości komercyjnych oraz oceną poszczególnych lokalizacji handlowych. W analizie uwzględniono 8 polskich aglomeracji: katowicką, krakowską, łódzką, poznańską, trójmiejską, szczecińską, warszawską i wrocławską.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 43 centra handlowe w konurbacji katowickiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl