SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie będzie tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, powodem epidemia

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w tym roku nie odbędzie się. Filmy, które mogły się kwalifikować do tegorocznego zestawienia, mogą być zgłaszane także w roku przyszłym - zapowiadają organizatorzy.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

Przyczyną odwołania corocznej imprezy jest sytuacja epidemiologiczna w kraju i związane z nią zalecenia rządowe w zakresie organizacji imprez masowych. Ponadto z powodów pandemii wstrzymano pracę na wielu planach filmowych i postprodukcję obrazów, które miały szansę ubiegać się o nagrody.

- Komitet zobowiązał dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Leszka Kopcia do przygotowania w ciągu 30 dni zmian w regulaminie Festiwalu, w tym jego harmonogramu, regulujących kwestie formalno-prawne wynikające z decyzji Komitetu Organizacyjnego - brzmi oficjalny komunikat organizatorów FPFF. Wszyscy członkowie Komitetu opowiedzieli się za tym, by filmy, które mogłyby się kwalifikować do udziału w Festiwalu w tym roku, mogły być do niego zgłaszane również w roku przyszłym. Według wcześniejszych planów, 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni miał się odbyć w dniach 14-19 września.

Gdyński festiwal filmowy jest organizowany 1974 roku. Podczas festiwalu prezentowane są polskie filmy z roku poprzedniego. Nagrodą główną są Złote Lwy. Od kilku lat obok Konkursu Głównego organizowany jest Konkurs Kina Niezależnego, a także Konkurs Młodego Kina.

Z powodu koronawirusa odwołany został też tegoroczny 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, który pierwotnie miał odbyć się w dniach 12-23 maja.

Dołącz do dyskusji: Nie będzie tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, powodem epidemia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Mogliby chociaż zdalnie to zrobić. Oficjalny powód: Zakaz imprez masowych. Nie da się zrobić w formie bez widowni.
odpowiedź
User
Ret
Można oczywiście zrobić on Line, ale gdzie ścianki, imprezy i hotele.
odpowiedź