SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał 4Fun Kids z polsko-ukraińskim teledyskiem na Dzień Dziecka

W środę, 1 czerwca - z okazji Dnia Dziecka - odbyła się premiera polsko-ukraińskiego teledysku „Czerwonej Kaliny”, który stworzył kanał 4Fun Kids.

W teledysku do piosenki „Czerwona Kalina” wystąpi ponad 250 dzieci z Polski oraz Ukrainy. Wśród nich znajduje się dziecięcy chór Artos im. W. Skoraczewskiego przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej, oraz zespół taneczno-wokalny „Czerwona Kalina”, w którym występują m.in. dzieci z Ukrainy, Polski i Białorusi.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Do teledysku zostały zaproszone również dzieci z ukraińskich domów dziecka, które dzięki zaangażowaniu Fundacji Polsat przebywają aktualnie w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Ossa.

- Od 24 lutego otrzymaliśmy w 4Fun Kids wiele próśb od naszych widzów o stworzenie teledysku, w którym wspólnie będą mogły zaśpiewać dzieci z Polski jak i Ukrainy. Uważamy, że w sytuacji ataku Rosji na Ukrainę stworzenie takiego ukraińskiego covera było naszym obowiązkiem. Nic tak nie łączy jak muzyka i kultura, a wspólnie śpiewające dzieci z Polski i Ukrainy są najczystszym tego przykładem. Zainteresowanie widzów przekroczyło nasze oczekiwania i jest to z całą pewnością największy polsko-ukraiński, dziecięcy teledysk na świecie - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Mateusz Górecki, CEO 4Fun.

Premiera w Dzień Dziecka

Premiera teledysku „Czerwona kalina” odbyła się 1 czerwca o godzinie 12.00 na antenie kanału 4Fun Kids. Tego samego dnia po godz. 14.00 teledysk został także opublikowany w internecie.

Premiera została poprzedzona konkursem, w którym widzowie 4Fun Kids przesyłali zaśpiewane przez siebie fragmenty piosenki. Utwór został zaadoptowany na język polski, tak by zarówno dzieci z Polski jak i Ukrainy mogły zaśpiewać w swoim ojczystym języku.

- Od pierwszych dni wojny Fundacja Polsat zaangażowała się w pomoc dzieciom z ukraińskich domów dziecka, które przyjechały do Polski i znalazły bezpieczne schronienie w Ossie. Zapewniliśmy im również najlepsze wsparcie w ramach inicjatywy „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy”. A to wszystko przy nieocenionej pomocy Grupy Polsat Plus jej pracowników i partnerów - mówi nam Małgorzata Nawrocka, przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.

4Fun Kids to muzyczny kanał kierowany dla dzieci. Stacja nadaje od 1 września 2020 roku. Zastąpiła stację 4Fun Gold, która w poprzednich miesiącach w swojej ofercie miała coraz więcej pasm z programami dla dzieci.

Udział 4Fun Kids (wcześniej 4Fun Gold) w rynku telewizyjnym wśród widzów od 4 do 12 lat w 2021 roku wyniósł 0,28 proc.

Dołącz do dyskusji: Kanał 4Fun Kids z polsko-ukraińskim teledyskiem na Dzień Dziecka

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Majka
Świetny pomysł. Pierwszy raz widzę, że ktoś zaangażował dzieci z Ukrainy. Większość tylko mówi o pomaganiu...
odpowiedź
User
mediowy
Brzozowski powinien się uczyć od tych dzieci :)))
odpowiedź
User
Maja Kazimierczak
Łezka się w oku kręci. Bardzo ładnie.
odpowiedź