SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4fun Media wypłaci milion zł dywidendy, Cezary Kubacki za Alexandra Overwetera w radzie nadzorczej

Walne zgromadzenie akcjonariuszy 4fun Media zdecydowało o wypłacie 1,02 mln zł dywidendy z zysku spółki w ub.r. i przeznaczeniu 801 tys. zł na kapitał zapasowy. Do rady nadzorczej firmy powołano Cezarego Kubackiego, który zastąpił Alexandra Overwetera.

W ub.r. spółka 4fun Media zanotowała 1,82 mln zł zysku netto. W czwartek jej walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecydowało, że z tej kwoty 801 tys. zł zostanie przeznaczone na kapitał zapasowy, a prawie 1,02 mln zł wypłacone jako dywidenda.

Na każdą akcję przypadnie 25 groszy dywidendy. Przy kurskie 4fun Media z końca czwartkowej sesji giełdowej (6,39 zł) oznacza to, że stopa dywidendy wyniesie 3,9 proc. Dzień dywidendy ustalono na 12 października, a dzień jej wypłaty - na 26 października.

Tym samym 4fun Media wraca do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami po czterech latach przerwy. W 2013 roku wypłaciła 10 mln zł dywidendy (po 2,50 zł na akcję), w 2012 - 7,11 mln zł (1,75 zł na akcję), a w 2011 roku - 4,75 mln zł (1,17 zł na akcję).

W ub.r. cała grupa kapitałowa 4fun Media zanotowała 38,15 mln zł wpływów i 1,17 mln zł zysku netto. W pierwszym kwartale br. miała 9,6 mln zł przychodów i do 0,65 mln zł zysku netto.

Akcjonariusze spółki w czwartek zdecydowali też, że w jej radzie nadzorczej Cezary Kubacki zastąpi Alexandra Overwetera. Kubacki jest wspólnikiem w kancelarii LTA Doradztwo Prawne Dopierała, Oliwa i Wspólnicy. Wcześniej zasiadał już przez kilka lat w radzie nadzorczej 4fun Media, a także innych spółek, m.in. Optimus, Arteria i Supernova Fund. W latach 2002-2004 był dyrektorem finansowym Netii, a w latach 1998-2001 pracował w firmie doradczej Artur Andersen.

Przewodniczącym rady nadzorczej 4fun Media od marca ub.r. jest Dariusz Stokowski, pełniący też taką funkcję w Arterii. Z początkiem czerwca do zarządu 4fun Media powołany został Tomasz Misiak, poprzednio związany z Dirlango.

Dołącz do dyskusji: 4fun Media wypłaci milion zł dywidendy, Cezary Kubacki za Alexandra Overwetera w radzie nadzorczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl