SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4fun Media inwestuje 920 tys. zł w maszyny do nadruków na ubrania

Firma 4fun Media zainwestuje 920 tys. zł w spółkę YRS Ventures 2 (docelowa nazwa: Print Logistic), która będzie zajmować się produkcją ubrań i tworzeniem na nich nadruków. Trzy miesiące temu 4fun Media kupiła spółkę CupSell prowadzącą sklep internetowy z ubraniami i gadżetami z nadrukami.

Ross Newens, prezes 4fun MediaRoss Newens, prezes 4fun Media

W komunikacie giełdowym 4fun Media podała, że jej wspólnikami w spółce YRS Ventures 2 będą Michał i Wiktor Traczowie. Firma zainwestuje 920 tys. zł, za co otrzyma 59,94 proc. udziałów YRS Ventures 2 (docelowo spółka ma zmienić nazwę na Print Logistic). Natomiast wspólnicy dołożą 160 tys. zł.

Środki te zostaną przeznaczone na zakup maszyn do produkcji w technologii Print-on-demand nadruków na tekstylia. Maszyny będą wykorzystywane w działalności zarówno spółek z Grupy 4fun Media (na czele z CupSell), jak też zewnętrznych podmiotów.

CupSell prowadzi sklep internetowy z ubraniami i gadżetami z nadrukami. Za 69,81 proc. udziałów spółki 4fun Media zapłaciła w czerwcu br. 1,9 mln zł.

Do tej pory spółka YRS Ventures 2 nie prowadziła działalności operacyjnej.

Grupa 4fun Media od kilku miesięcy realizuje strategię zakładającą inwestycje kapitałowe w e-commerce i innych segmentach rynku internetowego.

W drugiej połowie sierpnia firma od swojego głównego akcjonariusza Nova Group Cyprus 51 proc. udziałów serwisu naEkranie.pl. Zapłaciła za nie 2,48 mln zł. Ponadto spółka 4fun.tv ustaliła wstępne warunki kupna aktywów firmy Mustache Warsaw, przede wszystkim sklepu internetowego Mustache.pl. Cena ma wynieść maksymalnie 480 tys. zł.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa 4fun Media zanotowała 11,4 mln zł wpływów sprzedażowych (po wzroście o 19 proc. w skali roku) oraz 1,45 mln zł zysku netto (wobec 650 tys. zł rok wcześniej). W ub.r. osiągnęła 3,95 mln zł zysku netto, z którego 2,44 mln zł wypłaciła w czerwcu w formie dywidendy.

Dołącz do dyskusji: 4fun Media inwestuje 920 tys. zł w maszyny do nadruków na ubrania

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tina
A w watę cukrową kiedy ?
odpowiedź
User
Marcin
Ja oczekuję stacji 4Fun Kids, ta stacja moze byc strzałem w dziesiątke.
odpowiedź