SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa 4Fun Media: Górecki, Baran, Godlewska i Sawicka szefami nowych pionów, Alińska na czele PR

W Grupie 4Fun Media wprowadzono nową strukturę organizacyjną opartą na czterech pionach biznesowych, którymi kierują Mateusz Górecki (pion telewizji i treści), Rafał Baran (B2B), Agnieszka Godlewska (digital out-of-home) i Marta Sawicka (e-commerce). Natomiast stanowisko dyrektora public relations objęła Katarzyna Alińska.

Rafał BaranArticle

Mateusz Górecki zastąpił Rafała Barana

Kierowany przez Mateusza Góreckiego pion telewizji i treści obejmuje stacje 4fun.tv, 4fun Gold Hits i 4fun Dance (wraz z ich serwisem internetowym i profilami w mediach społecznościowych) oraz serwis naEkranie.pl. Górecki w drugiej połowie sierpnia br. został członkiem zarządu 4Fun Media, po tym jak firma za 2,48 mln zł kupiła od swojego głównego akcjonariusza 51 proc. udziałów naEkranie.pl (Górecki był wcześniej prezesem tego serwisu).

Według danych Nielsen Audience Measurement w październiku br. 4fun.tv miała 0,102 proc. udziału w rynku oglądalności, 4fun Dance - 0,042 proc., a 4fun Gold Hits - 0,016 proc.

Wcześniej za kanały telewizyjne odpowiadał Rafał Baran.

Baran odpowiada za B2B

Segment B2B, którym zarządza Rafał Baran, członek zarządu i dyrektor generalny Grupy 4Fun Media, obejmuje agencję reklamową FCB Bridge2fun, spółkę Program zajmującą się dystrybucją i marketingiem kanałów tematycznych oraz nowe projekty z zakresu B2B.

Z kolei Agnieszka Godlewska odpowiada za obszar digital out-of-home, czyli spółkę Screen Network. Godlewska jest z nią związana od trzech lat, najpierw pełniła funkcje dyrektora zarządzającego, a jesienią ub.r. została prezesem.

Pion e-commerce, którym kieruje Marta Sawicka, obejmuje przede wszystkim kupione w br. przez Grupę 4Fun Media witryny sprzedażowe CupSell.pl (przejętą za 1,9 mln zł), naImpreze.pl, Mustache.pl (kupioną za 491 tys. zł), MarsFromWenus oraz Pingtee.co.uk - brytyjska wersja Cupsell.

Marta Sawicka poprzednio przez prawie dwa lata była account directorem w FCB Bridge2fun, a wcześniej pracowała m.in. w Grey Group Poland i Sygnity.

Katarzyna Alińska dyrektorem public relations

Z kolei Katarzyna Alińska objęła nowo utworzone w Grupie 4FunMedia stanowisko dyrektor public relations. Alińska od 9 lat ma własną agencję doradztwa mediowego i komunikacyjnego, a wcześniej pracowała m.in. w BZ WBK (przez rok jako doradca prezesa ds. PR) oraz w TVN (przez osiem lat, m.in. jako szefowa public relations i zastępca dyrektora marketingu).

- Nasza firma odnotowała wiele pozytywnych zmian dzięki nowym możliwościom biznesowym stworzonym w 2018 roku. Chcąc przygotować firmę do dalszego rozwoju i możliwości w 2019 roku oraz kolejnych latach, zmodyfikowaliśmy strukturę Grupy, aby umożliwić nam skupienie się na bieżącym biznesie i stworzenie jeszcze lepszej synergii między wszystkimi markami, które posiadamy pod wspólnym dachem - uzasadnia Ross Newens, prezes Grupy 4Fun Media.

Nie zmienił się zarząd firmy - oprócz Newensa są w nim Rafał Baran, Aneta Parafinuk, Tomasz Misiak oraz Mateusz Górecki.

W trzech kwartałach br. Grupa 4fun Media zanotowała 39,3 mln zł przychodów sprzedażowych (21 proc. więcej niż rok wcześniej) i 5,64 mln zł zysku netto (wobec 4,312 mln zł przed rokiem).

Firma od ośmiu lat jest notowana na warszawskiej giełdzie. Na koniec piątkowej sesji cena akcji wynosiła 11,80 zł, co dawało kapitalizację spółki w kwocie 48,61 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Grupa 4Fun Media: Górecki, Baran, Godlewska i Sawicka szefami nowych pionów, Alińska na czele PR

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Looks
Dlaczego tylko jedna z sióstr Godlewskich awansowała????????? Kto ma w tym interes? Skąd na to pieniążki? Ross-plakalam się!
odpowiedź
User
gosc
Mati Górecki hahahahahahahahahahahahahahahaha
odpowiedź
User
Marcin
A kiedy wystartuje 4Fun Kids ?? Rodzice oraz ich dzieci czekają na muzyczną telewizję dla rodziny oraz dzieci.
odpowiedź