SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

4fun Media: przychody o 34 proc. do góry, zysk netto o 4 proc.

Spółka 4fun Media w 2012 roku zanotowała 34-proc. wzrost przychodów i 4-proc. wzrost zysku netto. Firma zamierza wypracowany zysk przeznaczyć na dywidendę dla akcjonariuszy.

4fun Media: przychody o 34 proc. do góry, zysk netto o 4 proc.

Przychody 4fun Media ze sprzedaży w ub.r. wyniosły 32,12 mln zł i były o 34 proc. wyższe niż w 2011 roku. Zysk z działalności operacyjnej wzrósł o 14 proc. do 9,74 mln zł, zaś wskaźnik EBITDA poszedł do góry aż o 62 proc. do 12,06 mln zł. W 2012 roku skonsolidowany zysk netto spółki osiągnął poziomu 8,35 mln zł, czyli był wyższy o 4 proc. niż w 2011 roku.

Spółka podaje, że zanotowała wzrost zysku netto mimo zwiększonych kosztów związanych z uatrakcyjnieniem ramówek swoich stacji i poprawą jakości sygnału (w tym kosztów odświeżenia kanału rbl.tv, więcej na ten temat) oraz pomimo znacząco niższych niż przed rokiem przychodów finansowych (o blisko 1 mln zł).

W komunikacie podano, że zarząd 4fun Media zamierza wnioskować do rady nadzorczej i walnego zgromadzenia akcjonariuszy o wypłatę dywidendy z zysku wypracowanego w 2012 roku.

4fun Media jest nadawcą kanałów muzycznych 4fun.tv, rbl.tv i TV.Disco, a także właścicielem spółki Program zajmującej się dystrybucją kanałów tematycznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 4fun Media: przychody o 34 proc. do góry, zysk netto o 4 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl