SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

5,5 mln pozytywnych wpisów miesięcznie od polskich internautów. Głównie wieczorem i od kobiet

Ok. 5,5 miliona pozytywnych informacji w ciągu jednego miesiąca zamieszczają polscy internauci w mediach społecznościowych. Aż 80 proc. tych treści zamieszczają kobiety - wynika z raportu Brand24.

Article

Najwięcej, bo aż 86 proc. pozytywnych informacji, dodawanych jest na Facebooku. Twitter, fora, blogi i pozostałe media społecznościowe zostają za nim daleko w tyle. Internauci są najaktywniejsi wieczorem - co czwarta pozytywna informacja pojawia się między godz. 20:00 a 22:00.

Jakich pozytywnych słów używa się w mediach społecznościowych? Najczęściej internauci piszą, że coś jest piękne (16,5 proc.). Piszą również, że coś lubią (14,8 proc.), a także kochają (11,1 proc.).

Najczęściej wpisy w mediach społecznościowych dotyczą muzyki (23,1 proc.), tego co znajduje się w internecie (21,5 proc.) oraz tego co dotyczy znajomych (10 proc.) i rodziny (4,6 proc.).

Grupując wpisy w kategorie tematyczne, połowa dotyczy mediów (np. internet, telewizja), rozrywki i kultury, a co czwarty wpis jest związany z innymi ludźmi - znajomymi, rodziną, celebrytami, sportowcami czy politykami.

Autorami pozytywnych informacji są najczęściej kobiety, których wpisy są bardziej emocjonalne niż mężczyzn. Panie zdecydowanie częściej używają takich słów jak "kocham", "boski", "uwielbiam" czy "cudowny". Panowie zachowują większy dystans, pisząc "dobry", "miły", "idealny" czy "przyjemny". Jednocześnie źródła inspiracji mężczyzn w większym stopniu związane są z własnymi zainteresowaniami i doświadczeniami.

Kobiety częściej niż mężczyźni wyrażają się dobrze o innych ludziach, zwierzętach i miejscach. Natomiast mężczyźni chętniej niż panie piszą dobrze o rzeczach związanych z mediami, muzyką i kulturą, a także o swojej aktywności, bieżących wydarzeniach i sporcie.

Blisko połowa (47,5 proc.) pozytywnych treści zamieszczana jest przez osoby między 20. a 29. rokiem życia. Najczęściej pozytywnie piszą one o mediach, rozrywce i kulturze, innych ludziach oraz różnych produktach. Używają przy tym takich słów jak "lubię", "uwielbiam" i "świetny".


40 proc. pozytywnych wpisów umieszczają osoby z wykształceniem wyższym. Wykształcenie nie ma jednak znaczącego wpływu na to o czym pozytywnie wypowiadamy się w sieci oraz jakich słów używamy do opisu pozytywnych emocji.


Raport "Polacy a pozytywne treści w internecie" został stworzony za pomocą narzędzia do monitorowania mediów społecznościowych udostępnianego przez firmę Brand24 na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej, patrona programu FairPay. Podstawą badania były 24 słowa kluczowe (wraz z odmianą) o pozytywnym wydźwięku: lubię, kocham, fajne, śmieszne, urocze, miłe, cudowne, piękne, przyjemne, pozytywny, dobry, wspaniały, świetny, podziwiam, szanuję, uwielbiam, dumny, zachwycony, idealnie, perfekcyjnie, super, mega, ekstra, bosko. Zakres danych do analizy dobrany był na podstawie treści zamieszczanych w mediach społecznościowych.

Dołącz do dyskusji: 5,5 mln pozytywnych wpisów miesięcznie od polskich internautów. Głównie wieczorem i od kobiet

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bajeczki
…z Bangladeszu, Indii i Chin.
odpowiedź