SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

5,6 mld przychodu z gier społecznościowych spoza Facebooka w 2014 r.

Facebook jest dominującym graczem na rynku gier społecznościowych, ale coraz większy przychód w tym sektorze pochodzi z innych portali.

5,6 mld przychodu z gier społecznościowych spoza Facebooka w 2014 r.

Z badania przeprowadzonego przez SuperData Research na zlecenie firmy Viximo wynika, że w skali globalnej przychód z gier społecznościowych wyniesie w 2014 roku 8,6 miliarda dolarów, z czego 5,6 miliarda dolarów wygenerują gry spoza Facebooka (wobec 3,2 mln USD w br.).

W ujęciu regionalnym, największym rynkiem gier społecznościowych jest Azja (2 mld USD przychodu w 2011 r.). Natomiast W ciągu najbliższych trzech lat za blisko 1/4 globalnego przychodu mają być odpowiedzialne inne niż Facebook platformy w krajach zachodnich.

Facebook, pomimo swojej dominacji (szczególnie w USA), obecnie odpowiada tylko za około 1/3 globalnego ruchu internetowego generowanego przez portale społecznościowe.

Poza Ameryką Północną, większość przychodu z gier społecznościowych pochodzi z innych niż Facebook serwisów, a szczególnie szybki wzrost notują one w takich krajach jak Brazylia, Niemcy, Rosja i Turcja.

Z badania wynika, że poza USA największą liczbę użytkowników gier społecznościowych mają Rosja i Brazylia - odpowiednio 35 mln i 32,6 mln. Z kolei największy przychód generowany jest w Niemczech - 173 mln USD w br., 250 mln USD w 2014 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 5,6 mld przychodu z gier społecznościowych spoza Facebooka w 2014 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl