SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

550 mln subskrypcji 5G, do 2020 roku 20 mld urządzeń w sieci. Mobilny ruch zdominuje wideo

W 2022 r. liczba subskrypcji 5G sięgnie 550 milionów, a liderem w przechodzeniu do sieci nowej generacji będzie Ameryka Północna. Ruch w sieciach mobilnych, za który odpowiadają materiały wideo, będzie do 2022 r. wzrastać o ok. 50 proc. rocznie - przewiduje firma Ericsson w najnowszej edycji raportu Ericsson Mobility Report.

Samsung Galaxy S7 i S7 EdgeArticle

W 2022 r. w Ameryce Północnej subskrypcje 5G mają stanowić 25 proc. wszystkich subskrypcji i będzie to najwyższa penetracja rynku na świecie. Drugim najszybciej rozwijającym się regionem pod względem subskrypcji 5G ma być region Azji i Pacyfiku, posiadając w 2022 r. 10 proc. wszystkich subskrypcji 5G.

Od 2016 do 2022 r. Bliski Wschód i Afryka ma przeobrażać się z regionów, w których przeważają subskrypcje GSM / EDGE, w regiony, w których 80 proc. wszystkich subskrypcji opartych będzie o WCDMA / HSPA i LTE.

Do końca 2016 r. na świecie ma być 3,9 miliarda subskrypcji smartfonów. Prawie 90 proc. tych subskrypcji działać będzie w sieciach WCDMA/HSPA i LTE. Do 2022 r. liczba subskrypcji smartfonów może osiągnąć 6,8 miliarda, z czego ponad 95 proc. ma działać w sieciach WCDMA / HSPA, LTE i 5G.

Firma Ericsson prognozuje również, że w 2022 r. będzie 8,9 miliarda subskrypcji mobilnych, z czego 90 proc. będzie korzystać z mobilnych sieci szerokopasmowych. W tym czasie ma być 6,1 miliarda unikalnych subskrybentów.

W III kwartale br. przybyło 84 miliony nowych subskrypcji mobilnych. Tym samym łączna liczba subskrypcji mobilnych zwiększyła się do 7,5 miliarda – to wzrost na poziomie ok. 3 proc. w skali roku. Największy przyrost aktywacji netto w ciągu ostatniego kwartału odnotowały Indie (+15 milionów), a następnie Chiny (+14 milionów), Indonezja (+6 milionów), Birma (+4 miliony) i Filipiny (+4 miliony). Liczba subskrypcji mobilnych usług szerokopasmowych rośnie w tempie ok. 25 proc. rocznie, a w samym III kwartale 2016 r. zwiększyła się o ok. 190 milionów. Całkowita liczba subskrypcji mobilnych usług szerokopasmowych wynosi obecnie ok. 4,1 miliarda.

Ruch danych w sieciach mobilnych w dalszym ciągu rośnie, napędzany zarówno przez wzrost liczby subskrypcji smartfonów, jak i coraz większym ilościom danych przypadających na jedną subskrypcję. To głównie skutek coraz częstszego oglądania materiałów wideo. W III kwartale 2016 r. ruch danych w sieciach mobilnych wzrósł o ok. 10 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału i o 50 proc. w skali roku.

Ponadto Ericsson przewiduje, że ruch w sieciach mobilnych, za który odpowiadają materiały wideo, będzie do 2022 r. wzrastać o ok. 50 proc. rocznie, by wynieść prawie 75 proc. całego ruchu danych w sieciach mobilnych. Portale społecznościowe stanowią drugi co do wielkości, po plikach wideo, typ danych. Przewiduje się, że będzie on wzrastał rocznie o 39 proc. przez następne sześć lat.

Konsumenci w coraz większym stopniu korzystają z aplikacji umożliwiających streaming na żywo w celu interakcji z przyjaciółmi, rodziną czy swoimi fanami. Ok. 1 na 5 użytkowników smartfonów w USA wyraża zainteresowanie transmisjami wideo na żywo, a na dużych rynkach wschodzących, takich jak Indie, Indonezja, Brazylia, czy Oman, zainteresowanie takimi aplikacjami wyraża dwa razy więcej użytkowników smartfonów.

Do 2022 r. na całym świecie do sieci podłączonych ma być 29 miliardów urządzeń, z czego ok. 18 miliardów to urządzenia tzw. internetu rzeczy.

Dołącz do dyskusji: 550 mln subskrypcji 5G, do 2020 roku 20 mld urządzeń w sieci. Mobilny ruch zdominuje wideo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl