SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

60. urodziny Trójki. W każdym paśmie trójka prowadzących, wieczorem niespodzianka dla słuchaczy

W piątek, 1 kwietnia mija 60. rocznica powstania Programu Trzeciego Polskiego Radia. Z tej okazji rozgłośnia przygotowała jubileuszową ramówkę oraz koncert charytatywny "Trójka dla Ukrainy". Tego samego dnia zacznie działać nowa aplikacja i strona internetowa stacji.

Article

1 kwietnia 1962 r. rozpoczął nadawanie Program Trzeci Polskiego Radia. Z okazji okrągłych urodzin stacja zaprasza słuchaczy na specjalny program. W piątek każde pasmo w Trójce poprowadzą trzy osoby, a nie jedna, jak to zazwyczaj się dzieje. Wieczorem stacja szykuje trzygodzinną audycję-niespodziankę. Co się w niej znajdzie i kto ją poprowadzi? Tego słuchacze dowiedzą się nie tylko z anteny, ale także ze strony internetowej oraz mediów społecznościowych Trójki, jednak dopiero w momencie rozpoczęcia audycji, czyli o godz. 20.

Wcześniej, bo o godz. 19:03, Program Trzeci Polskiego Radia zaprasza na specjalny koncert charytatywny "Trójka dla Ukrainy". Na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej zaprezentują się: polsko-ukraiński kwartet Dagadana, łączący folk z elektroniką i jazzem, ukraiński zespół ShockolaD oraz czerpiąca z tradycji Bojków i Łemków bieszczadzka grupa Tołhaje.

Podczas koncertu będzie można dokonać wpłat na rzecz Ukrainy na konto Caritas Polska (nr konta: 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z tytułem przelewu: UKRAINA).

Szef Trójki: "świętowanie odłożymy na później"

Trójka obiecuje, że 1 kwietnia przez cały dzień nie zabraknie upominków dla słuchaczy od dziennikarzy z ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Będą rozdawane w pasmach: "Pora na Trójkę" (godz. 6-9), "Trójka przed południem" (godz. 9-12), "Nasza tonacja" (godz. 12-13), "Trójka do trzeciej" (godz. 13-15), "Zapraszamy do Trójki" (godz. 15-19) oraz w audycji specjalnej (godz. 20-23). Urodzinowy konkurs pojawi się również na Facebooku stacji.

- 1 kwietnia Trójka obchodzi okrągłe 60. urodziny. Czas, w jakim się znaleźliśmy, świętowaniu nie sprzyja. Za naszą wschodnią granicą trwa wojna, giną ludzie, miasta znikają z powierzchni ziemi. Nie możemy być wobec tego obojętni. Dlatego zagramy dla Ukrainy. Nasz koncert będzie hołdem dla tych, którzy walczą o wolną Ukrainę, i dla tych, którzy w wyniku tej wojny utracili tak wiele, a świętowanie odłożymy na później. Przed nami cały jubileuszowy rok - wyjaśnia Marcin Wąsiewicz, dyrektor Trójki.

Stacja zapowiada, że 1 kwietnia wystartują: nowa aplikacja i strona internetowa Trójki z nowymi funkcjonalnościami.

W Trójce mniej publicystyki, a więcej rozrywki

Z ostatniego badania Radio Track wynika, że w okresie od grudnia 2021 r. do lutego 2022 r. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 1,8 proc.

W 2020 r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu RTV i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.

Jak informowaliśmy w tym tygodniu, Polskie Radio chce zredukować informację i publicystykę na swoich antenach. Tak wynika z korekty planu programowo-finansowego na 2022 r., który zarząd Polskiego Radia przedstawił radzie programowej. Zgodnie z nią audycje informacyjne w Trójce mają zostać co prawda na zapowiadanym poziomie 7 proc., lecz już udział publicystyki spadnie z 24 do 14 proc. Kulturalnych programów ma być 39 proc. (zakładano, że będzie ich 44 proc.), a udział audycji słownych ma się zmniejszyć z 44 do 33 proc. Udział rozrywki na tej antenie wzrosnąć ma z planowanych 12 proc. do 28 proc.

Dołącz do dyskusji: 60. urodziny Trójki. W każdym paśmie trójka prowadzących, wieczorem niespodzianka dla słuchaczy

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Burzum
Nie ma już takiego radia
odpowiedź
User
Ronin
Wam kury szczać prowadzać, a nie radio robić.
odpowiedź
User
Jerosss
Nabotoksowanej niszczycielce Polskieg Radia przesyłam życzenia wszystkiego najgorszego.
odpowiedź