SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

61 lat 'Życia Warszawy'

Pierwszy numer ukazał się 15 października 1944 roku jako 'Życie Warszawy'.

- Codzienne pismo dla wszystkich sfer”. „Życie Warszawy” jest dziennikiem o wielkich tradycjach (pisywali tu m.in. Andrzej "Ibis" Wróblewski, Jerzy Baczyński, Zygmunt Broniarek, Maria Dąbrowska, Jan Parandowski, Jerzy Andrzejewski, Tadeusz Konwicki, Antoni Słonimski, Stefan Kisielewski, Władysław Kopaliński, Jarosław Iwaszkiewicz, Jerzy Baczyński, Janina Paradowska). Przez lata gazeta wypracowała sobie własny styl publicystyczny i stała się opiniotwórczą, inteligencką gazetą.
W ostatnim czasie Życie Warszawy odniosło wiele sukcesów. W 2002 roku okładka wydania specjalnego gazety z 12 września 2001 - po zamachu na wieże WTC - została uznana za najlepszą okładkę prasową 2001 w konkursie GrandFront.
Rok temu gazeta zmieniła szatę graficzną. Jej autorem jest znany grafik Jacek Utko. Nowa makieta zdobyła uznanie w 26. edycji prestiżowego konkursu „World’s Best Designer Newspapers 2004”. Dzięki nagrodzie „Życie Warszawy" znalazło się w pierwszej lidze gazet na świecie: jest bowiem jedyną polską gazetą wśród kilkunastu nagrodzonych w konkursie.
Na „Życie Warszawy” bardzo chętnie powołują się inne media. Od kilku lat nasza gazeta plasuje się w ścisłej czołówce rankingu cytowań mediów (Instytut Monitorowania Mediów). Jesteśmy też najczęściej cytowanym przez inne redakcje medium na Mazowszu.
Dziennikowi systematycznie rośnie sprzedaż i wpływy z ogłoszeń. W 2003 roku „ŻW” zarobiło na reklamie 25,3 mln zł, o 79,1% procent więcej, niż w roku 2002 (Agora Monitoring). W 2004 roku ŻW zanotowało najwyższy wzrost sprzedaży wśród dzienników regionalnych – o ponad 13%. Obecnie dziennik realizuje nowe projekty promocyjno – sprzedażowe, które przynoszą znaczące efekty, w tym wzrost przychodów spółki - czytamy w komunikacie prasowym.

„Życie Warszawy” ma nadal się ukazywać, niezależnie od prowadzonych w ramach Domu Prasowego innych projektów wydawniczych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 61 lat 'Życia Warszawy'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl