SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

65 proc. Polaków nie obawia się o swoje miejsca pracy

Pomimo narastającej niepewności w światowej gospodarce, blisko dwie trzecie (65%) Polaków nie obawia się o swoje miejsca pracy, wynika z sondażu przeprowadzonego przez Homo Homini.

65 proc. Polaków nie obawia się o swoje miejsca pracy

Jednocześnie coraz trudniejsza sytuacja na rynku pracy przekłada się na brak oczekiwań wzrostu płac i wzbudza niepokoje nawet 25% pracowników związane z zachowaniem obecnego zatrudnienia. Polacy spodziewają się nadejścia kryzysu najwcześniej w przyszłym roku.

Z drugiej strony, co czwarty Polak (25%) obawia się o swoje zatrudnienie w perspektywie najbliższych miesięcy a nawet lat. Na przestrzeni najbliższego miesiąca redukcji zatrudnienia obawia się 6% osób posiadających obecnie pracę, podano także.

"Polacy w znacznie mniejszym stopniu obawiają się utraty zatrudnienia w najbliższych miesiącach niż w dłuższej perspektywie czasu. Pracownicy spodziewają się nadejścia kryzysu w przyszłym roku lub później - 19% respondentów, dlatego też są pewni obecnego zatrudnienia" - komentuje prezes Work Service Tomasz Hanczarek, cytowany w komunikacie.

Badanie zlecone przez Work Service zostało przeprowadzone przez Instytut Badania Opinii Homo Homini  w dniu 17 września 2011r. na losowej, liczebnie reprezentatywnej próbie dla ogółu dorosłych mieszkańców Polski. Wielkość próby wyniosła 1041 osób, a błąd oszacowania 3%. Wyniki zbierano metodą wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 65 proc. Polaków nie obawia się o swoje miejsca pracy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl