SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

7 na 10 Polaków uważa seks za ważny w swoim życiu

Z okazji nadchodzących walentynek agencja SW Research zapytała Polaków o to, jakie znaczenie ma seks w ich życiu codziennym. 35,4 proc. osób uczestniczących w ankiecie zadeklarowało, że seks jest dla nich bardzo ważny, a 41,3 proc., że jego znaczenie jest duże, ale znajdują też inne obszary życia, które przynoszą porównywalną satysfakcję.

Article

11,2 proc. badanych ocenia swoje życie seksualne jako wspaniałe. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią osoby w wieku 25 – 34 lata (21,4 proc).  Zdecydowanie częściej oceniamy nasze pożycie jako dobre (42 proc.) - wynika z badania SW Research. 

Takiej oceny dokonali badani niezależnie od płci, wieku, miejsca zamieszkana, poziomu wykształcenia czy dochodów. Po drugiej stronie znaleźli się ci, którzy swoje życie seksualne oceniają jako złe. Tych, według przeprowadzonej ankiety, jest 8 proc., a zdecydowanie liczniejszą grupę wśród nich stanowią mężczyźni.

Pożycie erotyczne Polaków

Seks raczej nie należy do codzienności Polaków. Tylko 7,6 proc. badanych deklaruje uprawianie go codziennie. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią osoby, które nie ukończyły 25 lat. Najczęściej jednak deklarujemy, że do zbliżeń dochodzi dwa, trzy razy w tygodniu (37,1 proc.). W przypadku 24,5 proc. ankietowanych, do stosunków dochodzi raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu.

Aż 11,3 proc. badanych odpowiedziało, że seks zdarza im się rzadziej niż raz w roku - statystycznie najliczniejszą część tej grupy stanowią osoby, które nie ukończyły 25 lat.

Jaką ocenę wystawiają swojemu życiu seksualnemu Polacy? Jako zadowalające oceniło je 20 proc. kobiet oraz 23,5 proc. mężczyzn. Odpowiedzi te rozłożyły się bardzo podobnie jak w przypadku osób, które deklarowały, że seks zdarza im się raz w tygodniu (kobiety 23,3 proc., mężczyźni 24,8 proc.).

Z kim do łóżka?

W doborze partnerów seksualnych niezależnie od płci i wieku największy wpływ ma atrakcyjność fizyczna (ogółem 32,7 proc. badanych).

Intelekt w tym przypadku ma nieco mniejsze znaczenie (18,3 proc.), choć częściej poszukują go u swojej połówki panie (23,4 proc.), niż panowie (12,6 proc.). Dla kobiet istotne jest również zdrowie partnera (12,3 proc.). Cenią je bardziej niż jego wiek (8,7 proc.). Tymczasem w przypadku panów jest odwrotnie – częściej kierują się wiekiem potencjalnej partnerki niż jej zdrowiem.

Badanie zrealizowane zostało w dniu 07.01-09.01.2019 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 812 ankiet z Polakami powyżej 18 roku życia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 7 na 10 Polaków uważa seks za ważny w swoim życiu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Milusia
Magda Środa znów poniżej 5%.
Kiedy wróci moda na głupotę?
5 4
odpowiedź