SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

70 proc. posiadaczy kont internetowych odwiedza placówki banków, mBank liderem

Tegoroczna fala badania Internet Banking Monitor przygotowanego przez ARC Rynek i Opinia pokazuje, że wciąż duża grupa posiadaczy kont internetowych odwiedza placówki banków. Robi to 70 proc. korzystających z bankowości elektronicznej. Głównym powodem wizyty w placówce jest chęć dokonania wypłaty gotówki w kasie.

70 proc. posiadaczy kont internetowych odwiedza placówki banków, mBank liderem

Z badania ARC Rynek i Opinia wynika, że najbardziej rozpoznawalnym bankiem na rynku bankowości internetowej, najlepiej ocenianym oraz najchętniej polecanym przez klientów, pozostaje mBank.

W kwestii znajomości banków oferujących usługi bankowości internetowej widać wzrost rozpoznawalności ING Banku Śląskiego, który w obecnym pomiarze zmniejszył dystans pomiędzy liderami w tej kategorii - mBankiem oraz PKO BP. Natomiast wzrost aktywności marketingowej banku Inteligo przełożył się na poprawę jego pozycji w rankingu znajomości spontanicznej.

mBank jest niezmiennie najlepiej ocenianym przez klientów bankiem pod względem ogólnej satysfakcji oraz skłonności do rekomendacji. W obu tych obszarach mocną pozycję zajmuje również Alior Bank. Jest to zarazem bank najczęściej brany pod uwagę przez osoby, które w ciągu najbliższych 6 miesięcy zamierzają zmienić bank.

Najczęściej wykorzystywaną usługą bankową są przelewy, z których korzystają prawie wszyscy posiadacze kont internetowych. Ponad połowa badanych w ramach posiadanego konta korzysta z rachunku oszczędnościowego.

Wyniki badania pokazują także stabilność zwyczajów klientów związanych z częstotliwością logowania się na konto bankowe. Prawie 60 proc. badanych loguje się na swoje konto w banku głównym 3 razy w tygodniu lub częściej.

Podobnie jak w ubiegłorocznej fali badania, około 70 proc. posiadaczy kont z dostępem przez internet wciąż odwiedza placówki banków. W przypadku ponad 40 proc. badanych wizyty te zdarzają się raz w miesiącu lub częściej. Głównym powodem wizyt w placówkach są wypłaty gotówki w kasie banku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 70 proc. posiadaczy kont internetowych odwiedza placówki banków, mBank liderem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marlon
Jedynym celem wizyty w banku jest tylko i wyłącznie WPŁATA pieniędzy !
Po to jest konto internetowe by przelewy robić w domu.
odpowiedź