SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

83 proc. polskich internautów ogląda wideo w sieci, krótkie klipy popularniejsze od seriali i filmów

Przynajmniej raz w tygodniu treści wideo ogląda w sieci 83 proc. polskich internautów. Częściej śledzą krótkie materiały niż seriale i filmy. 70 proc. widzów programy z telewizji ogląda także w serwisach VoD.

Article

Według sondażu zleconego przez Mindshare 40 proc. polskich internautów deklaruje, że wideo w sieci oglądają codziennie lub prawie każdego dnia. 42 proc. użytkowników serwisów VoD (darmowych i płatnych) ogląda tam seriale, a 35 proc. - filmy. Natomiast na YouTubie i innych serwisach wideo najpopularniejsze są klipy muzyczne (wybiera je 31 proc. użytkowników). Za to w przypadku telewizji 61 proc. widzów śledzi treści informacyjne.

Dwie trzecie internautów w wieku 14-54 lat regularnie wybiera w sieci krótkie wideo (trwające do 20 minut), a prawie jedna trzecia - dłuższe treści.

70 proc. użytkowników Playera i Ipli ogląda w nich produkcje znane ze stacji Grupy TVN i Telewizji Polsat.

W sondażu 25 proc. internautów zadeklarował, że korzysta chociaż raz w tygodniu z CDA.pl, 22 proc. - z Playera, a 21 proc. - z Ipli.

Wśród regularnych użytkowników najpopularniejszych serwisów VoD jest wyraźna nadreprezentacja kobiet względem populacji internautów. Najwięcej mężczyzn natomiast gromadzą Ipla i HBO GO. Użytkownicy serwisów płatnych, jak Netflix i HBO GO są starsi od użytkowników platform oferujących treści bezpłatne, a Netflix i CDA.pl mają największy udział mieszkańców miast wśród użytkowników.

Badanie Mindshare zostało przeprowadzone metodą CAWI na reprezentatywnej próbie 1006 polskich internatów w wieku od 15 do 54 lat w grudniu 2017 r.

Dołącz do dyskusji: 83 proc. polskich internautów ogląda wideo w sieci, krótkie klipy popularniejsze od seriali i filmów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl