SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

84 proc. Polaków będzie pracować podczas przerwy świątecznej

Między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem będzie pracować aż 84 proc. Polaków – wynika z badania RedShift Research. 69 proc. dlatego że musi, a 31 proc. – bo chce.

84 proc. Polaków będzie pracować podczas przerwy świątecznej

84 proc. Polaków, którzy będą pracować w tym roku między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem, to o 7 proc. mniej niż odsetek deklarujących to samo Hiszpanów i Francuzów oraz o 2 proc. mniej niż Włochów. Z drugiej strony prawie 30 proc. respondentów z Wielkiej Brytanii twierdzi, że nigdy nie pracowało w tym okresie i nie będzie tego robić także w bieżącym roku.

Aż 69 proc. Polaków – najwięcej spośród ankietowanych z poszczególnych państw – przyjdzie do pracy między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem, dlatego że musi, a tylko 31 proc. zrobi to na własne życzenie. W Niemczech chętnych do pracy w tym okresie jest aż 55 proc. osób. Z drugiej strony Polacy przodują w Europie pod względem aktywności zawodowej w Sylwestra – aż 58 proc. respondentów nie ma wtedy wolnego.

Badanie o pracy między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem zostało przeprowadzone w listopadzie przez RedShift Research na zlecenie Skype’a. Ankiety objęły 7017 osób z Polski, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii Rosji, Turcji i Niemiec.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 84 proc. Polaków będzie pracować podczas przerwy świątecznej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl